Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.665Z

SHBA, jep dorëheqjen shefi i aviacionit

Zyrtari më i lartë amerikan për sigurinë e aviacionit ka dhënë dorëheqje pas arrestimit të tij me akuzën se ka vozitur në gjendje të dehur. Departamenti i Transportit ka thënë në një deklaratë të martën se she

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.021Z

Aviacionit Civil Shqiptar dhe ai Italian nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

U nënshkrua sot memorandumit i bashkëpunimit ndërmjet Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar dhe Entit Kombëtar të Aviacionit Civil Italian, ENAC. Memorandumi në fjalë u nënshkrua nga Drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, Ervin Mazniku dhe nga Drejtori i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.304Z

Mbytet nga plehrat fusha e aviacionit

Ministria e Mbrojtjes nuk po bën asgjë për të mbajtur nën kontroll bllokimin e fushës në fshatin Grudë e Re SHKODËR- Fusha e aviacionit në fshatin Grudë e Re në komunën Rrethina të Shkodrës vazhdon të mbushet nga banorë të ardhur, megjithëse është pronë shtetërore në var

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.556Z

Rregulla të reja të aviacionit

Agjencia amerikane e aviacionit publikoi një propozim me rregulla të reja për përdorimin e avionëve të vegjël të telekomanduar komercialë. Rregullat e reja kërkojnë që avionët e telekomanduar të qëndrojnë larg kalimtarëve, të fluturojnë vetëm gjatë ditës dhe me një shpejtësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.772Z

Drejtoria e Aviacionit civil tani ent me vetefinancim

TIRANE- Drejtoria e Aviacionit Civil do të kthehet në një autoritet, i cili do të funksionojë si një ent publik, me vetëfinancim, me buxhetin dhe politikën e vet të pagave. Ky institucion do të jetë në varësi të Ministrisë së Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit. Janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.091Z

Memorandum mes Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar e atij italian

Tiranë, 16 prill, NOA - U nënshkrua sot memorandumit i bashkëpunimit ndërmjet Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar dhe Entit Kombëtar të Aviacionit Civil Italian, ENAC. Memorandumi në fjalë u nënshkrua nga drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, Erv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.881Z

Emërohet drejtori i ri i Aviacionit Civil

Aleksandër Lipivani është emëruar drejtor Ekzekutiv i Aviacionit Civil. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e qeverisë, dhe është publikuar në faqen e saj zyrtare. Ai zëvendëson në këtë post Petrit Sulajn. "Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të neni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama