Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.260Z

Arvizu Avioni Te presim hetimet

Ambasadori amerikan ne vendin tonë Alexander Arvizu deklaroi se duhet pritur përfundimi i hetimeve para se të dilet në përfundime për trafikun e drogës. Arvizu ishte në Elbasan për ceremoninë e betimit të Korpusit të Paqes kur u py

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.704Z

Vrasja për varësen e floririt, prangoset Aldo Hoxha

Viktima, Fatbardha Tafaj Policia e Tiranës ka arrestuar të dyshuarin kryesorë për vrasjen e Fatbardha Tafajt, gruas që u ekzekutua me thikë pranë Fushës së Aviacionit gjatë tentativës së grabitjes së varëses së floririt që ajo mbante në qafë. Policia tha se i arrestuar është Aldo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.093Z

Avionit të skuadrës Çapekoense i mbaroi karburanti

  Autoritetet Kolumbiane kanë zbuluar shkakun e aksidentit tragjik të avionit të skuadrës braziliane të futbollit Çapekoense, duke vlerësuar se arsyeja e rrëzimit të mjetit fluturues ka qënë mbarimi i karburantit. Lajmi është komunikuar nga shefi i aviacionit civil Alfredo Bocanegr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.462Z

Agjenti kinez arrestohet në Belgjikë dhe gjykohet në SHBA

Shtetet e Bashkuara ngritën akuza ndaj një spiuni kinez që u përpoq të vidhte sekrete tregtare nga disa prej kompanive kryesore amerikane të aviacionit dhe hapësirës. Departamenti i Drejtësisë njoftoi se Yanjun Xu, oficer i shërbimit kinez të zbulimit, u arrestua në muajin prill në Bel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.860Z

Liberalizimi i vizave, mundësi e mirë për bizneset

Liberalizimi i vizave do të jetë një mundësi shtesë për qytetarët e Kosovës, e në veçanti për bizneset që të shtojnë kontaktet dhe rrisin volumin e bashkëpunimit me kompanitë e shteteve evropiane, si rrjedhojë edhe të zhvillimit ekonomik, ka thënë zëvendëspresidenti i Parlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.597Z

Nis demtimi i lodrave te parku

brbrMirembajtja e investimeve publike pas perfundimit te tyre duket mision i pamundur per qytetaret Dy dite pas inaugurimit te parkut te lodrave ne kodrat e liqenit kane nisur demtimet e para Ne disa pjese te kendit te lodrave u jane hequr dorezat disa jane thyer ose mungojne teresisht Punonjesit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.356Z

Panik në 10 mijë metra lartësi: Dy avionë luftarakë ndjekin avionin me pasagjerë/ VIDEO

Një video e pabesueshme tregon sesi dy avionë luftarakë gjermanë ndjekin pas një avion 330 pasagjerë në bord pasi piloti kishte humbur kontaktin. Avioni i udhëtarëve të linjës Airëays Mumbai- Londër humbi kontaktin me kullën e kontrollit të trafikut ajror të Gjermanisë teksa po flut

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama