Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.704Z

Vrasja për varësen e floririt, prangoset Aldo Hoxha

Viktima, Fatbardha Tafaj Policia e Tiranës ka arrestuar të dyshuarin kryesorë për vrasjen e Fatbardha Tafajt, gruas që u ekzekutua me thikë pranë Fushës së Aviacionit gjatë tentativës së grabitjes së varëses së floririt që ajo mbante në qafë. Policia tha se i arrestuar është Aldo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.093Z

Avionit të skuadrës Çapekoense i mbaroi karburanti

  Autoritetet Kolumbiane kanë zbuluar shkakun e aksidentit tragjik të avionit të skuadrës braziliane të futbollit Çapekoense, duke vlerësuar se arsyeja e rrëzimit të mjetit fluturues ka qënë mbarimi i karburantit. Lajmi është komunikuar nga shefi i aviacionit civil Alfredo Bocanegr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.462Z

Agjenti kinez arrestohet në Belgjikë dhe gjykohet në SHBA

Shtetet e Bashkuara ngritën akuza ndaj një spiuni kinez që u përpoq të vidhte sekrete tregtare nga disa prej kompanive kryesore amerikane të aviacionit dhe hapësirës. Departamenti i Drejtësisë njoftoi se Yanjun Xu, oficer i shërbimit kinez të zbulimit, u arrestua në muajin prill në Bel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.860Z

Liberalizimi i vizave, mundësi e mirë për bizneset

Liberalizimi i vizave do të jetë një mundësi shtesë për qytetarët e Kosovës, e në veçanti për bizneset që të shtojnë kontaktet dhe rrisin volumin e bashkëpunimit me kompanitë e shteteve evropiane, si rrjedhojë edhe të zhvillimit ekonomik, ka thënë zëvendëspresidenti i Parlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.597Z

Nis demtimi i lodrave te parku

brbrMirembajtja e investimeve publike pas perfundimit te tyre duket mision i pamundur per qytetaret Dy dite pas inaugurimit te parkut te lodrave ne kodrat e liqenit kane nisur demtimet e para Ne disa pjese te kendit te lodrave u jane hequr dorezat disa jane thyer ose mungojne teresisht Punonjesit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.356Z

Panik në 10 mijë metra lartësi: Dy avionë luftarakë ndjekin avionin me pasagjerë/ VIDEO

Një video e pabesueshme tregon sesi dy avionë luftarakë gjermanë ndjekin pas një avion 330 pasagjerë në bord pasi piloti kishte humbur kontaktin. Avioni i udhëtarëve të linjës Airëays Mumbai- Londër humbi kontaktin me kullën e kontrollit të trafikut ajror të Gjermanisë teksa po flut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.056Z

Britani, vriten 4 pilote ne nje incident ajror

Kater ushtarake britanike kane humbur jeten si pasoje e nje incidenti ajror te ndodhur gjate nje stervitjeje ne Uells. Sic raportojne mediat lokale, te cilat iu referohen burimeve prane aviacionit britanik, dy avione luftarake qe mbanin nga dy pilote secili, u perplasen gjate fluturimit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama