Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.987Z

Tiranë, era dëmton linjat ajrore

Erërat e forta kanë dëmtuar disa linja ajrore, që furnizojnë me energji elektrike disa zona të kryeqytetit. Operatori i Sistemit të Shpërndarjes ka njoftuar se dëmtime kanë pësuar linjat në periferi të Tiranës, Shkozë, Qytetin Studenti, Kinostudio, Fushën e Aviacionit, si dhe në fs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.330Z

SHBA,rrëzohet avioni,mes viktimave fëmijë

Zyrtarë të aviacionit federal në SHBA njoftojnë për rrëzimin e një avioni në shtetin perëndimor të Montanës, ku gjetën vdekjen rreth 17 vetë. Shumica e viktimave mendohet të jenë fëmijë që po shkonin për pushime me ski. Një zëdhënës tha se avioni u rrëzua në aeroportin e But

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.439Z

Tiranë, vidhet banesa e ArjanKonomit, arrestohen 2 hajdutët

TIRANE- Gazetari i njohur Arjan Konomi është bërë pre e një vjedhjeje me dhunë.Policia e Tiranës thotë se dy persona kanë grabitur me banesën e tij tek ish Fusha e Aviacionit në Tiranë.Policia e Tiranës thotë se autorët e grabitjes janë Emanuel Markola dhe Saimir Vladi.Gazetari Konom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.026Z

Shqiperia ndihmon Kosoven ne hapesiren ajrore

E shtune 28 Janar 2012 1650 HASHIM THAIShqiperia do te ndihmoje Kosoven per administrimin e hapesires se siperme ajrore te shtetit me te ri ne Ballkan. Marreveshja eshte arritur gjate nje takimi me kryeministrin e Kosoves Hashim Thaci dhe ministrin e infrastruktures Fehmi Mujota. Akutalisht ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.985Z

Pakistan, forcat e sigurise vrasin 40 guerrilas

40 guerrilas islamike jane vrare sot nga forcat e armatosura pakistaneze, gjate nje ofensive ne veri-perendim te vendit. Lajmin e bejne te ditur burime prane forcave lokale te sigurise, sipas te cilave trupat tokesore u mbeshteten nga ato te aviacionit. Burimet shtojne se operacioni ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Dështon votimi energjinë elektrike, PD ska numrat

PS tërhiqet nga votimi në Parlament pas miratimit me konsensus të Kodit Ajror. Mungojnë Berisha, Meta, Idrizi, Sula, Oketa e Trashani Në mbledhjen e djeshme të Parlamentit, shumica dhe opozita bashkuan votat për miratimin e Kodit Ajror sipas paktit të arritur javën e shkuar, ndërkohë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.099Z

SHISH informoi mungesën e masave të sigurisë në Aeroportin e Rinasit

Shkresat për komisariatin dhe Aviacionin Civil. Situata pas alarmeve të terrorizmit Frika nga sulmet – Problematikat që konstatoi SHISH cenonin drejtpërdrejt sigurinë e aeroportit, duke e ekspozuar ndaj sulmeve me natyrë terroriste SHISH – Shërbimi Informativ Shtetëror, përmes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama