Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.026Z

Shqiperia ndihmon Kosoven ne hapesiren ajrore

E shtune 28 Janar 2012 1650 HASHIM THAIShqiperia do te ndihmoje Kosoven per administrimin e hapesires se siperme ajrore te shtetit me te ri ne Ballkan. Marreveshja eshte arritur gjate nje takimi me kryeministrin e Kosoves Hashim Thaci dhe ministrin e infrastruktures Fehmi Mujota. Akutalisht ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.985Z

Pakistan, forcat e sigurise vrasin 40 guerrilas

40 guerrilas islamike jane vrare sot nga forcat e armatosura pakistaneze, gjate nje ofensive ne veri-perendim te vendit. Lajmin e bejne te ditur burime prane forcave lokale te sigurise, sipas te cilave trupat tokesore u mbeshteten nga ato te aviacionit. Burimet shtojne se operacioni ne f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Dështon votimi energjinë elektrike, PD ska numrat

PS tërhiqet nga votimi në Parlament pas miratimit me konsensus të Kodit Ajror. Mungojnë Berisha, Meta, Idrizi, Sula, Oketa e Trashani Në mbledhjen e djeshme të Parlamentit, shumica dhe opozita bashkuan votat për miratimin e Kodit Ajror sipas paktit të arritur javën e shkuar, ndërkohë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.099Z

SHISH informoi mungesën e masave të sigurisë në Aeroportin e Rinasit

Shkresat për komisariatin dhe Aviacionin Civil. Situata pas alarmeve të terrorizmit Frika nga sulmet – Problematikat që konstatoi SHISH cenonin drejtpërdrejt sigurinë e aeroportit, duke e ekspozuar ndaj sulmeve me natyrë terroriste SHISH – Shërbimi Informativ Shtetëror, përmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.471Z

Avioni nga Tirana devijon destinacionin përfundon në Sllovaki

TIRANE- 110 pasagjerë të nisur nga Tirana për në Itali me avionin e Albania Airlines kanë përfunduar në Bratislavë të Sllovakisë. Skandali është bërë i ditur nga familjarët e pasagjerëve të cilët të shqetësuar kanë denoncuar në Gazetën Shqiptare. Sipas informacioneve të dhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.041Z

Hetimi per rrezimin e Boeing-ut

Inspektorët e aviacionit civil janë duke hetuar në Pakistan shkaqet që sollën përplasjen me tokën të një Boeing 737 të “Air Bhoja”, në fazë ulje në aeroportin e Islamabadit, më parë gjatë javës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.818Z

Mbyllja e kompanive te fluturimit

Pezullimi i fluturimeve nga “Belle Air” është vetëm rasti i fundit në historinë e aviacionit civil të Shqipërisë, ku mijëra qytetarë që kanë rezervuar udhëtimet lihen në rrugë. Në vitin 2006, nj&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama