Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Dështon votimi energjinë elektrike, PD ska numrat

PS tërhiqet nga votimi në Parlament pas miratimit me konsensus të Kodit Ajror. Mungojnë Berisha, Meta, Idrizi, Sula, Oketa e Trashani Në mbledhjen e djeshme të Parlamentit, shumica dhe opozita bashkuan votat për miratimin e Kodit Ajror sipas paktit të arritur javën e shkuar, ndërkohë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.099Z

SHISH informoi mungesën e masave të sigurisë në Aeroportin e Rinasit

Shkresat për komisariatin dhe Aviacionin Civil. Situata pas alarmeve të terrorizmit Frika nga sulmet – Problematikat që konstatoi SHISH cenonin drejtpërdrejt sigurinë e aeroportit, duke e ekspozuar ndaj sulmeve me natyrë terroriste SHISH – Shërbimi Informativ Shtetëror, përmes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.471Z

Avioni nga Tirana devijon destinacionin përfundon në Sllovaki

TIRANE- 110 pasagjerë të nisur nga Tirana për në Itali me avionin e Albania Airlines kanë përfunduar në Bratislavë të Sllovakisë. Skandali është bërë i ditur nga familjarët e pasagjerëve të cilët të shqetësuar kanë denoncuar në Gazetën Shqiptare. Sipas informacioneve të dhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.041Z

Hetimi per rrezimin e Boeing-ut

Inspektorët e aviacionit civil janë duke hetuar në Pakistan shkaqet që sollën përplasjen me tokën të një Boeing 737 të “Air Bhoja”, në fazë ulje në aeroportin e Islamabadit, më parë gjatë javës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.818Z

Mbyllja e kompanive te fluturimit

Pezullimi i fluturimeve nga “Belle Air” është vetëm rasti i fundit në historinë e aviacionit civil të Shqipërisë, ku mijëra qytetarë që kanë rezervuar udhëtimet lihen në rrugë. Në vitin 2006, nj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.237Z

Siguria e transportit ajror

Gjatë vitit 201, u përdorën më shumë paisje gjurmimi nënujore se zakonisht, duke kërkuar për aeroplanët e rrëzuar në det. Dy avionë nuk janë gjetur ende: avioni 370 i Malaysia Airlines, dhe së fundmi avioni 8501 i AirAsia. Firmat më të mëdha të industrisë ajrore janë duke u për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.391Z

Z6, shenja nacionale e mjeteve ajrore të Kosovës

Republika e Kosovës tash e tutje do ta ketë shenjën e vet të aviacionit civil, Z6. Një vendim të tillë Qeveria e Kosovës e mori në mbledhjen e mbajtur të mërkurën, në të cilën po ashtu janë ndarë mjete edhe për rivarrosjen dhe ngritjen e lapidarit të atdhetarit të shquar, Hysen T

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama