Rezultate te kerkimit per termin: +Aviacionit

Total: 2980
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.091Z

Memorandum mes Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar e atij italian

Tiranë, 16 prill, NOA - U nënshkrua sot memorandumit i bashkëpunimit ndërmjet Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar dhe Entit Kombëtar të Aviacionit Civil Italian, ENAC. Memorandumi në fjalë u nënshkrua nga drejtori i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil Shqiptar, Erv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.881Z

Emërohet drejtori i ri i Aviacionit Civil

Aleksandër Lipivani është emëruar drejtor Ekzekutiv i Aviacionit Civil. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e qeverisë, dhe është publikuar në faqen e saj zyrtare. Ai zëvendëson në këtë post Petrit Sulajn. "Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 1, të neni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.835Z

Aeroporti i Kukësit i kalon Aviacionit Civil

Udhëzimi Bëhet gati vënia në punë e aerodromit të kategorisë ndërkombëtare Aeroporti i Kukësit bëhet gati për tu vënë në punë. Një udhëzim i përbashkët, i firmosur nga ministri i Financës, Shkëlqim Cani, dhe ai i Transporteve, Edmond Haxhinasto, përcakton se administrimi i Aer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.552Z

SHBA, rregulla të reja të aviacionit

Agjencia amerikane e aviacionit publikoi një propozim me rregulla të reja për përdorimin e avionëve të vegjël të telekomanduar komercialë. Rregullat e reja kërkojnë që avionët e telekomanduar të qëndrojnë larg kalimtarëve, të fluturojnë vetëm gjatë ditës dhe me një shpejtësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.290Z

Rama, inspekton punimet e ish-Fushes se Aviacionit

Fusha e Aviacionit eshte parashikuar te kthehet ne nje zone me nje bulevard te gjelber ne harten e Tiranes, me gjatesi nje kilometer. Aktualisht kjo zone i eshte nenshtruar punimeve, te cilat jane inspektuar gjate dites se djeshme nga kryebashkiaku Rama. Sipas projektit, ne brendesi te kesaj zone do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.194Z

Ikën Petrit Sulaj, drejtori i Aviacionit Civil

Ylli Manjani: Do të pavarësojmë sektorin e sigurisë ajrore Zamir Alushi Reforma në Aviacionin Civil për të përmbushur kriteret e BE-së, kërkon njerëz të rinj në krye. I pari është larguar drejtori ekzekutiv i Autoritetit të Aviacionit Civil, Petrit Sulaj. Ministri i Transportit dhe I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.178Z

Ngrihet Komiteti për Sigurinë e Aviacionit Civil

Struktura u prezantua sot nga drejtori i Aviacionit Civil, Ervin Mazniku, gjatë një takimi pune me drejtues të lartë të Aviacionit Civil, të autoriteteve doganore, Policisë së Shtetit, përfaqësues të kompanive ajrore që operojnë në venin tone etj. Sipas tij,  komiteti kombëtar, d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama