Rezultate te kerkimit per termin: +Avokati

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.084Z

Gjyqi i Gërdecit, largohet avokati

Një debat mes avokatit të Mihal Delijorgjit, Gëzim Veleshnja dhe kryesuesit të trupit gjykues, Ritvan Hado ka sjellë edhe shtyrjen e seancës gjyqësore të tragjedisë së Gërdecit. Shkak për këtë debat ka qenë një kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.785Z

Vdiq avokati intelektual i Kosovës

Agjencitë austriake të lajmeve kanë bërë të ditur se Bogdan Bogdanovic, arkitekti dhe intelektuali i njohur serb, ka vdekur në moshën 87 vjeçare. Ai ka vdekur në një spital të Vjenës, si pasojë e sulmit në zemër. Bogdanovic, njëri prej arkitektëve më të famshëm në Europë (ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.550Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.443Z
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.708Z

Kuvendi shpall garën për Avokatin e ri të Popullit; ja kushtet

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur garën e hapur për Avokatin e ri të Popullit. Në një njoftim në faqen e Kuvendit, bëhet me dije se kandidatët duhet ti dorëzojnë dokumentet brenda 30 ditësh. Po ashtu, kandidatët duhet të paraqesin dokumentet zyrtarisht pranë sekretarisë së Kuvendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.723Z

Aldo Bare refuzon gjykaten

TIRANE - Alfred Shkurti i njohur me emrin Aldo Bare, per te disaten here i ka bere me dije gjykates se eshte ne gjendje te rende shendetesore, duke refuzuar te jete i pranishem ne seancen e tij. Por dje pervec shkaqeve te semundjes, ai sqaronte se avokati i tij mbrojtes, ishte penguar ta takonte. "D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.790Z

AP takohet me 23 familjet me jetimë tek ish-konvikti i HT-it

Avokati i Popullit, Igli Totozani, zhvilloi sot, një takim me personat dhe familjet e strehuara në ambientet e ish konviktit të Shkolles se Mesme të Hoteleri-Turizmit në Tiranë. Një pjesë e tyre kanë paraqitur ankesa pranë institucionit të Avokatit të Popullit, me pretendimin se po dëb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama