Rezultate te kerkimit per termin: +Bajrami

Total: 4757
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.532Z

Kosovari Bajrami eliminon Serbinë

 Mesfushori kosovar, Emir Bajrami, ishte ndër më të mirët në fitoren e Përfaqësueses U-21 të Suedisë kundër Serbisë. Ndeshja e zhvilluar të martën mbrëma në Malmo, përfundoi me rezultat 3-1. Me këtë fitore Suedia u kualifikua në gjysmëfinale të Evropianit të Shpresave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.014Z

Bajrami mbron titullin

Xhavit Bajrami e ka mbrojtur titullin e kampionit të botës në kategorinë e rëndë të kick-box, në versionin ISKA (International Sport Kick-boxing Association). Kick-boksieri kosovar me nënshtetësi zvicerane, ka barazuar me kick-boksierin francez, Freddy Kemayo, pas pesë rundeve të forta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.207Z

Bajrami: Përkrahim MSA-në

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Nismas, Valdete Bajrami tha se subjekti i saj politik nuk është kundër MSA-së, por është kundër marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën. "Ne do të përkrahim çdo nismë dhe çdo marrëveshje të dobishme për Kosovën", ka thënë Bajrami.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Ministri Bajrami lavdëron veten

Ministri i Administratës Publike, Arsim Bajram,i tha se ministria që ai drejton ka shënuar arritje të mëdha. Si arritje ai përmendi reformimin e administratës publike, realizimin buxhetit prej 89. 4 për qind, dhe largimin e të e gjitha ministrive nga objektet private. “Viti 2009 ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.969Z

Bajrami, kampion edhe në WKN

Nga Express më 20 dhjetor 2010 në ora 13:33 Xhavit Bajrami është shpallur kampion i botës edhe në versionin WKN‏, në një mbrëmjen ‘K-1 Fight’, të organizuar nga vëllezërit Xhavit e Tefik Bajrami në Schliren-Zurich. Xhavit “Gentleman” Bajrami fito me KO (nok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.411Z

Bajrami nënshkruan me Twenten

Emir Bajrami është transferuar zyrtarisht tek Twente. Këtë lajm e kanë konfirmuar klubi holandez, por edhe ai suedez Elfsborg, në uebfaqet e tyre zyrtare. Futbollisti kosovar ka nënshkruar të martën kontratë katërvjeçare me kampionin holandez. Sipas mediave suedeze, por edhe atyre hol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.136Z

Bajrami i reagon Sejdiut

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, ka reaguar ndaj deklaratave të nënkryetarit të Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, i cili ka thënë se Qeveria e Kosovës po dështon në çdo fushë siç ësht&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama