Rezultate te kerkimit per termin: +Bajrami

Total: 4757
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.385Z

Bajrami grumbullohet me Suedinë

Stokholm, 25 gusht - Mesfushori kosovar i Twentes, Emir Bajrami, është ftuar nga seleksionuesi i Suedisë, Erik Hamren për ndeshjet eliminatore të Kampionatit Evropian 2012. Bajrami pritet të jetë titullar në takimet kundër Hungarisë më tre shtator dhe San Marinos, katër ditë më vonë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.532Z

Kosovari Bajrami eliminon Serbinë

 Mesfushori kosovar, Emir Bajrami, ishte ndër më të mirët në fitoren e Përfaqësueses U-21 të Suedisë kundër Serbisë. Ndeshja e zhvilluar të martën mbrëma në Malmo, përfundoi me rezultat 3-1. Me këtë fitore Suedia u kualifikua në gjysmëfinale të Evropianit të Shpresave që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.014Z

Bajrami mbron titullin

Xhavit Bajrami e ka mbrojtur titullin e kampionit të botës në kategorinë e rëndë të kick-box, në versionin ISKA (International Sport Kick-boxing Association). Kick-boksieri kosovar me nënshtetësi zvicerane, ka barazuar me kick-boksierin francez, Freddy Kemayo, pas pesë rundeve të forta t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.207Z

Bajrami: Përkrahim MSA-në

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Nismas, Valdete Bajrami tha se subjekti i saj politik nuk është kundër MSA-së, por është kundër marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën. "Ne do të përkrahim çdo nismë dhe çdo marrëveshje të dobishme për Kosovën", ka thënë Bajrami.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.842Z

Ministri Bajrami lavdëron veten

Ministri i Administratës Publike, Arsim Bajram,i tha se ministria që ai drejton ka shënuar arritje të mëdha. Si arritje ai përmendi reformimin e administratës publike, realizimin buxhetit prej 89. 4 për qind, dhe largimin e të e gjitha ministrive nga objektet private. “Viti 2009 ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.969Z

Bajrami, kampion edhe në WKN

Nga Express më 20 dhjetor 2010 në ora 13:33 Xhavit Bajrami është shpallur kampion i botës edhe në versionin WKN‏, në një mbrëmjen ‘K-1 Fight’, të organizuar nga vëllezërit Xhavit e Tefik Bajrami në Schliren-Zurich. Xhavit “Gentleman” Bajrami fito me KO (nok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.411Z

Bajrami nënshkruan me Twenten

Emir Bajrami është transferuar zyrtarisht tek Twente. Këtë lajm e kanë konfirmuar klubi holandez, por edhe ai suedez Elfsborg, në uebfaqet e tyre zyrtare. Futbollisti kosovar ka nënshkruar të martën kontratë katërvjeçare me kampionin holandez. Sipas mediave suedeze, por edhe atyre hol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama