Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Total: 2655
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.694Z

Për hajër Bajrami, nga Granit Xhaka

Urimet për Festën e Kurban Bajramit po i bëjnë edhe yjet e futbollit. Në shqip, qartë dhe thjeshtë Granit Xhaka ka uruar të gjithë shqiptarët për këtë festë. "Me Fat Festa e Kurban Bajramit të gjithë Besimtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.163Z

Selim Muca uron besimtaret mysliman per Kurban Bajramin

Me rastin e festes se Kurban Bajramit kreu i Komunitetit Mysliman te Shqiperise Selim Muca uroi sot besimtaret mysliman shqiptar per me shume begati dashuri dhe harmoni ne familje. Kreu i Komunitetit Mysliman tha se si nje nga dy festat me te rendesishme per besimin islam dita simbol e Kurban Bajr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.780Z

Mungesa e xhamisë, Bajrami falet sërish në shesh

Besimtarët myslimanë, dje gjatë faljes në bulevardin Dëshmorët e Kombit Për të dytin vit me radhë, besimtarët myslimanë e kanë falur në bulevardin Dëshmorët e Kombit festën e Fiter Bajramit.Mungesa e një xhamie të madhe dhe ndërtimet që po bëhen në sheshin Skënderbej i kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.842Z

Kurban Bajrami ne boten myslimane

E gjithe bota myslimane festoi sot Kurban Bajramin. Besimtarët iu drejtuan xhamive për t’u falur dhe uruar njëri-tjetrin. Festa e kurban bajramit, dita e sacrifices shenon fundin e pelegrinazhit vjetor ne Meke te njohur si Haxhi. INDONEZI Ne Xhakarte, kryeqytetin e Indonezise,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.830Z

Kurban Bajrami, sakrifica për të tjerët

TIRANË-Besimtarët e besimit islam festojnë të martën Kurban Bajramin, festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fitër Bajramit. Myslimanët në mbarë botën kryejnë ritet e ditës së Kurban Bajram. Me na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.920Z

Kosovë, besimtarët muslimanë festojë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë në gjithë Kosovën kanë kryer ritet e ditës së Kurban Bajramit. Manifestimi qëndror për festën e Fitër -Bajramit është mbajtur në xhaminë "Sulltan MehmetFatih" në Prishtinë, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.562Z

Besimtarët myslimanë festojnë Fiter Bajramin, KMSH: Falja nesër në orën 06:23

TIRANË- Besimtarët myslimanë festojnë nesër Fiter Bajramin. Në një deklaratë për mediat Komuniteti Mylsiman bën me dije se falja do të bëhet në orën 06:23. Më tej komuniteti sqaron se falja për burrat do të bëhet në bulevardin qendror ndërsa për gratë do jetë në fund të rru

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama