Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Total: 2655
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.720Z

Urime per festen e Bajramit

Me rastin e Festes se Bajramit, dites permbyllese te muajit te Ramazanit Komunitetit Mysliman Shqiptar i eshte drejtuar me nje mesazh urimi kryetari i komunitetit Haxhi Selim Muca. “Në këtë festë ne duhet të shkojmë më të gëzuar si p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.487Z

Simnica uron festen e Kurban Bajramit

Drejtori i Bashkësisë Islame për Diasporë, hoxhë Ekrem Simnica me rastin e festës së Kurban Bajramit, u ka uruar të gjithë besimtarëve të besimit mysliman festen e kurban Bajramit. Në një telegram urimi ai ka përgëzuar të gjitha qendrat dhe xhamit që veprojnë e zhvillojnë aktivite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.759Z

Kremtimi i Bajramit, pse ndodhen perplasjet Luljeta Ndoka

Data e festimit te Kurban Bajramit ka ngjallur debat ne radhet e myslimaneve, per shkak se ajo do te kremtohet ne dite te ndryshme ne shtete te ndryshme. Edhe mes shqiptareve ne tre shtetet, Shqiperi, Kosove dhe Maqedoni, ka ndasi lidhur me daten e kremtimit. Komuniteti Mysliman i Shqiperise njoftoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.675Z

Te denuarit pendohen perballe Kurban Bajramit

Rreth 100 te denuar shfaqen pendesen e tyre me rastin e festes se Kurban Bajramit. Ne te gjitha institucionet e riedukimit ne vend, grupe te denuarish kane kryer fillimisht ne mengjes ritin fetar duke u falur. Sipas drejtuesve te burgjeve, per kete dite ishin marre te gjitha masat ne menyre qe te de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.028Z

Festa e Bajramit te Madh

Kreu i Komunitetit Mysliman, Haxhi Selim Muça uroi të gjithë besimtarët për festën e Fiter Bajramit. “Nesër është Bajram dhe me këtë rast unë i uroj të gjithë besimtarët myslimanë gëzuar Fiter Bajra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.767Z

Siri, arrihet marrëveshje armëpushimi për festën e Bajramit

Gazeta ShqipI dërguari i Kombeve të Bashkuara dhe Ligës Arabe për Sirinë, Lakhdar Brahimi tha se qeveria siriane dhe disa grupe rebele janë pajtuar për një armëpushim gjatë festës së Bajramit. Duke folur sot në Kajro, Brahimi tha se qeveria siriane do ta lëshojë gjatë ditës së sotm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.276Z

Deputetët socialistë urojnë festën e Fiter Bajramit

Deputetë të opozitës uruan dje drejtuesit e Komunitetit Mysliman në Shqipërinë dhe gjithë besimtarët me rastin e festës së Fiter Bajramit. Ligjvënësit e Partisë Socialiste u pritën nga drejtues të komunitetit, ku shprehën urimet për paqe dhe tolerancë. Ndërsa kreu i Partisë Socia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama