Rezultate te kerkimit per termin: +Balerin

Total: 634
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.941Z

Një balerin 8-vjeçar mahnit jurinëe spektaklit “India's Got Talent”

Të tjera rreth shkrimit VIDEO INDI- Një djalë 8-vjeçar në Indi, ka arritur të mahnisë jurinë e spektaklit "India's Got Talent", duke bërë një performancë të përkryer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.581Z

Shoqja e balerinës: Vrasësi naqëlloi nga dritarja e makinës

TIRANE - Romina Kaso është shoqja e ngushtë e balerinës profesioniste. U kontaktua nga “Shekulli” në momentin kur sapo ishte kthyer nga familja e Sonila Tafës, shoqes dhe koleges së saj, që ditën e djeshme i është dhënë lam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.732Z

“Karavaxho” balerin!

Historia e piktorit Karavaxho, i cili ka jetuar 400 vjet më parë, do të rrëfehet sonte në mbrëmje në Teatrin e Operas dhe Baletit në Tiranën përmes baletit modern. Koreografi italian Toni Kalndeloro rikthehet në teatrin e operas për të pestin vit dhe ka vendosur që nëpërmjet gjuhës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.075Z

Balerina shqiptare në klipin e Stevie Wonder (Video)

Sikundër pritej, më në fund është publikuar klipi i StevieWonder, ku ka si protagoniste balerinën shqiptare Klaudia Pepa. Bëhet fjalë për “Carry On”, një bashkëpunim i Mao Ottayeck dhe Stevie Wonder, një këngë e vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.237Z

Babai i balerinës: Të kapet vrasësi, refuzova pajtim

TIRANE - "Të kapet autori i vrasjes së vajzës sime. Nuk kam ç'e dua jetën pa të". Fjalët e babait të balerinës që humbi jetën afro tri javë më parë janë të pakta dhe përcjellin dhimbje, ashtu si edhe sytë e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.995Z

Anbeta Toromani sërisht në "Amici"

Anbeta Toromani, rikthehet sërish në skenën italiane, por kësaj radhe jo më si një balerinë, por në rolin e gjyqtares. Për dhjetë vjet rresht Anbeta ka pasur rolin e balerinës profesioniste, ku së bashku me balerinët e tjerë, sho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.909Z

Gjenerali balerin i Kadaresë

Nga Zhani CikoVeprat madhore letrare ngacmojnë përjetësisht krijmtarinë e gjerë artistike. Nuk rreshtin së shfaquri herë mes ngjyrash a formash plastike, herë përmes tingujve a lëvizjeve e shpesh në epokën moderne përmes celuloidit. Versione pas versionesh kanë ardhur, vijnë e do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama