Rezultate te kerkimit per termin: +Balerin

Total: 634
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.732Z

“Karavaxho” balerin!

Historia e piktorit Karavaxho, i cili ka jetuar 400 vjet më parë, do të rrëfehet sonte në mbrëmje në Teatrin e Operas dhe Baletit në Tiranën përmes baletit modern. Koreografi italian Toni Kalndeloro rikthehet në teatrin e operas për të pestin vit dhe ka vendosur që nëpërmjet gjuhës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.075Z

Balerina shqiptare në klipin e Stevie Wonder (Video)

Sikundër pritej, më në fund është publikuar klipi i StevieWonder, ku ka si protagoniste balerinën shqiptare Klaudia Pepa. Bëhet fjalë për “Carry On”, një bashkëpunim i Mao Ottayeck dhe Stevie Wonder, një këngë e vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.237Z

Babai i balerinës: Të kapet vrasësi, refuzova pajtim

TIRANE - "Të kapet autori i vrasjes së vajzës sime. Nuk kam ç'e dua jetën pa të". Fjalët e babait të balerinës që humbi jetën afro tri javë më parë janë të pakta dhe përcjellin dhimbje, ashtu si edhe sytë e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.995Z

Anbeta Toromani sërisht në "Amici"

Anbeta Toromani, rikthehet sërish në skenën italiane, por kësaj radhe jo më si një balerinë, por në rolin e gjyqtares. Për dhjetë vjet rresht Anbeta ka pasur rolin e balerinës profesioniste, ku së bashku me balerinët e tjerë, sho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.909Z

Gjenerali balerin i Kadaresë

Nga Zhani CikoVeprat madhore letrare ngacmojnë përjetësisht krijmtarinë e gjerë artistike. Nuk rreshtin së shfaquri herë mes ngjyrash a formash plastike, herë përmes tingujve a lëvizjeve e shpesh në epokën moderne përmes celuloidit. Versione pas versionesh kanë ardhur, vijnë e do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.104Z

Kledi Kadiu dhe AnbetaToromani rikthehen në Tiranë

TIRANE- Kledi Kadiu dhe Anbeta Toromani, balerinë mjaft të famshëm në Itali, do të rikthehen në Tiranë për të prezantuar në skenën e TKOB një shfaqje me numra koreografikë. Shfaqja titullohet “Hera e parë”. Projek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.883Z

Graciano Me e bukura ne Dance with me po vjen

0 brbr brbrQe ne moshen 5 vjecare ka provuar te kerceje dhe qe ne ate kohe e ka zgjedhur profesionin e tij te ardhshem duke qene se dashuria per baletin ishte shume e vecante Po flasim per balerinin Graciano Tagani i cili tashme eshte pjese e trupes se baletit ne Tv Klan duke performuar cdo te hene

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama