Rezultate te kerkimit per termin: +Balkan +Insight

Total: 301
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.269Z

Balkan Insight: Basha, besniku më i madh i Berishës që po drejton opozitën në Shqipëri

Mediat e huaja i kanë kushtuar vëmendje dyshes Basha-Berisha. Balkan Insight shkruan sot se zgjedhjet e vitit 2017 do të jenë vendimtare për Lulzim Bashën, liderin aktual të opozitës dhe  të mbrojturin e ish-kryeministrit Berisha. Megjithëse, shton kjo media, është një faktor ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.577Z

Vetëm ne dhe boshnjakët mbetemi të izoluar nga pjesa tjetër e EvropësNga Balkan Insight“Komisioni Evropian do të propozojë heqjen e vizave me tri shtete të Ballkanit Perëndimor - Maqedoninë - Serbinë dhe Malin e Zi”, - bëri të ditur të premten Komis

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Vetëm ne dhe boshnjakët mbetemi të izoluar nga pjesa tjetër e EvropësNga Balkan Insight“Komisioni Evropian do të propozojë heqjen e vizave me tri shtete të Ballkanit Perëndimor - Maqedoninë -

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.058Z

Media: Nishani në KLD, po bllokon rikthimin në gjyqësor të Ina Ramës

Të tjera rreth shkrimit Ish-kryeprokurorja: Unë deputete? TIRANE - Media online Balkan Insight shkruan sot, se Presidenti shqiptar Bujar Nishani po bllokon rikthimin në punë si gjyqtare të ish-prokurores së Përgjithshme, Ina Rama.Në bazë të ligjit, ish-shefja e akuzës shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.367Z

Qeveria merr në fshehtësi vendimin për shkatërrimin e KaraburunitNga Balkan InsightPak javë përpara zgjedhjeve kyçe për Shqipërinë, qeveria ka miratuar në heshtje ndërtimin e atij që ndoshta mund të jetë parku eolik (për energjinë me anë të erës), më

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Qeveria merr në fshehtësi vendimin për shkatërrimin e KaraburunitNga Balkan InsightPak javë përpara zgjedhjeve kyçe për Shqipërinë, qeveria ka miratuar në heshtje ndërtimin e atij që ndoshta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.791Z

Diplomatet presion OSBE- se per nje raport pozitiv per zgjedhjet

OSBE nen presion per te hartuar nje raport pozitiv mbi zgjedhjet ne Shqiperi. Keshtu shkruan sot portali Balkan Insight i cili i referohet nje zyrtari te misionit te OSBE/ODIHR i cili ne kushte anonimati shprehet se dy ambasadore te vendeve perendimore kane kerkuar qe raporti mbi zgjedhjet te embels

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:20.578Z

Rruga për askundNga Lawrence Marzouk, Balkan Insight“Rruga patriotike”, e cila lidh Kosovën pa dalje në det me Shqipërinë, ka qenë biseda e ditës në Prishtinë prej muajsh. Kurrë më parë nuk është folur me kaq qejf për një segment asfalti, kurrë më p

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Rruga për askundNga Lawrence Marzouk, Balkan Insight“Rruga patriotike”, e cila lidh Kosovën pa dalje në det me Shqipërinë, ka qenë biseda e ditës në Prishtinë prej muajsh. Kurrë më parë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.493Z

SKANDALI/ Zëdhënësi i kryebashkiakut të Uashingtonit: Nuk e kemi ftuar Bashën

Share Tashmë është zyrtare: për Lulzim Bashën nuk ka asnjë ftesë nga kryebashkiaku i Uashingtonit. Lajmin e bën të ditur vetë zëdhënësi i kryebashkiakut të Uashingtonit, i cili ka folur për Balkan Insight. Zëdhënësi Doxie McCoy tha se nuk ka pasur një ftes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama