Rezultate te kerkimit per termin: +Balkan

Total: 1051
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.161Z

EU, Balkan countries step up cooperation on organized crime fight

Ministers and officials from the EU and the western Balkan countries pledged on Friday to step up their cooperation on fighting organized crime and terrorism. Interior and justice ministers from the EU and the western Balkan countries - Albania, Bosnia, Croatia, Macedonia, Montenegro and Serbia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.160Z

Closure of Bulgaria's nuclear units troubles Balkan countries

A number of Balkan countries were concerned about the consequences of the closure of two units of Kozloduy nuclear power plant (NPP). Bulgaria has to shut down two reactors on December 31 to meet European nuclear safety requirements. Countries among which Albania, Macedonia and Montenegro rel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.048Z

Flori në ‘Balkan Music Awards’

Nga Express më 29 mars 2011 në ora 10:38 Këngëtari dhe kompozitori nga Shqipëria, Flori Mumajesi është sërish i nominuar për çmimet ‘Balkan Music Awards. Kësaj radhe ai konkurron me këngën “Making of” në bashkëpunim me reperin kosovar Ardian Kurtolli, i njohur si Fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.509Z

Balkan Insight: Dështon misioni i Toni Blerit në Shqipëri

Zëdhënësi i ish-kryeministrit: Nuk ka ende asnjë kontratë me qeverinë shqiptare Kur kanë kaluar rreth gjashtë muaj pasi ish-kryeministri britanik Toni Bler është shpallur si këshilltar i qeverisë shqiptare, ai nuk e ka nisur ende punën për të ndihmuar integrimin e Tiranës në BE. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.654Z

Folku i pakicave kombëtare në Balkan Trafik

Edicioni i shtatë i Festivalit Ndërkombëtar i Folkut (Balkan Trafik) organizohet në Belgjikë, dhe financohet nga Këshilli i Evropës. Në skenën artistike të këtij festivali janë ngjitur edhe grupe të ndryshme nga Shqipëria, të cilat kanë prezantuar kryesisht folkun e pakicave kombëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.856Z

"Balkan tale", pese artiste rrefejne nepermjet fotografise

"Balkan tale" ka mbledhur pese fotografe nga vende te ndryshme te Ballkanit per te rrefyer pasurine e vendeve te tyre. Ekspozita e celur ne Ministrine e Kultures ka bashkuar artiste te njohur te fotografise si Juta Benzenberg, Ivan Petrovic apo Kamilo Nolas. Fotografet nga Shqiperia, Kosova, Serbia,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.471Z

“Good morning Balkan” tërheq vëmendjen në Austri

Petrika GROSI Me ftesën e Erhard Busek, president i European Forum Alpbach, ka qenë Claudia Schmidt, ministre e Kulturës se Austrisë, hapësja e edicionit të shtatë të ekspozitës ndërkombëtare “Good morning, Balkan”. Në këtë ekspozitë që tashmë është shndërruar në shumë më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama