Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Politika Obama ne Ballkan

Marrja e plote e detyres nga ana e Presidentit Barak Obama, pritet me interes te madh edhe ne Ballkan. Fillimisht pati dyshime se administrata e re mund te ndryshonte politikat ndaj rajonit. Por vizita e zyrtareve te larte te Departamentit te Shtetit, tregoi qarte se Shtetet e Bashkuara do te vazhdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.334Z

Ndjesa në Ballkan

Nga Artan Xh. Duka   Përtej dëshirës së mirë të qeverisë, zerimi i problemeve me fqinjët nuk varet vetëm prej nesh. Ai rrezikon të mbetet utopi sa kohë klishetë e tabutë e së shkuarës janë prezent matanë kufijve, pavarësisht frymës së BE dhe NATO në rajon. Më 1913 fqinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.057Z

Trashëgimia kulturore perse në Ballkan

12/02/2009  Konferencë shkencore ndërkombëtare Rreth 30 studiues nga rajoni dhe bota “zbardhin” në Tiranë trashëgiminë perse në Ballkan. Konferenca u zhvillua nën logon e Vitit Ndërkombëtar të Gjuhëve të shpallur nga UNESKO, në bashkëpunim me UNESKO-n dhe Arkivin Qendro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.408Z

PS: Shqipëria vendi më i korruptuar në Ballkan

 Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, shprehu shqetësimin për nivelin e lartë të korrupsionit në vend. Duke iu referuar raportit të Gallup për korrupsionin në Ballkan, kryesocialisti doli dje në një konferencë për shtyp në selinë e PS dhe akuzoi Berishën si përgjegjës për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.165Z

Ndryshim kufijsh ne Ballkan

brbrNgjarjet e fundit ne Kosove jane shoqeruar me deklarata radikale ne sallen e seancave plenare Socialisti Ben Blushi dhe ish-kryeministri Sali Berisha kane bere thirrje per ndryshim kufijsh ne Ballkan nese ndodh ndarja e veriut te Kosoves Ministri i Jashtem Ditmir Bushati ka theksuar se skenaret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.653Z

NATO: Shqipëria, vend udhëheqës në Ballkan

 Aleanca e NATO-s vlerëson Shqipërinë si vend udhëheqës në Ballkan për sa i përket rritjes së sigurisë rajonale. Deklaratën e bëri dje në Tiranë drejtori për Çështjet e Sigurisë në NATO, Majkëll T. Evanof, gjatë një takimi me Presidentin Topi. “Evanof vlerësoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.047Z

Al Jazeera në shtator në Ballkan

Nga Express më 29 mars 2011 në ora 14:00 Rrjeti pan-arab satelitor, Al Jazeera, do të fillojë nga shtatori emetimin e programit të vet për Ballkanin dhe shpreson se do të bëhet qendër informative në këtë rajon. “Në rajon kemi tani më shumë se 100 kanale televizive. Ne nuk mun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama