Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

FMN: T dytt n Ballkan

Shqipria renditet e dyta n Ballkan prsa i prket rritjes ekonomike pr vitin 2008. Sipas nj raporti t publikuar nga Fondi Monetar Ndrkombtar, Shqipria renditet e dyta n Ballkan me nj rritje ekonomike prej 6 pr qind pr vitin 2008. Ajo vjen pas Malit t Zi i cili kryeson me nj rritje prej 7.2 pr qindsh.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.400Z

"Korrupsioni, te paret ne Ballkan"

Shqiperia eshte vendi me i korruptuar ne Ballkan dhe vendi ku vetem 29% e popullit beson se qeveria e ka seriozisht luften ndaj krimit te organizuar e korrupsionit. Ky eshte shqetesimi i kryetarit te Partise Socialiste, Edi Rama, diten e djeshme, bazuar nga Raporti per Ballkan Monitor, realizuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.876Z

NATO-ja të riangazhohet politikisht në Ballkan

Nga Augustin Palokaj   Për dy javë do të mbushen 15 vjet nga fillimi i fushatës ajrore të NATO-s për ti dhënë fund dhunës serbe në Kosovë, pastrimit etnik dhe krimeve që bënte regjimi i Slobodan Milosheviqit. Kjo ndërhyrje shënoje dhe fundin e ish-diktatorit të Serbisë dhe f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.062Z

Pentagoni forcon kontrollin në Ballkan

Forcat e NATO-s, foto arkiv Pentagoni po forcon kontrollin dhe praninë ushtarake amerikane në Ballkan, shkruan portali amerikan OPENEWS. Në një analizë të publikuar, shqyrtohet dhe analizohet prania amerikane në rajonin e Ballkanit, por edhe në tërë botën. Aty theksohet se SHBA-të, po rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.495Z

Çfarë kërkon Al Jazeera në Ballkan?

Share Stephen Schwartz, në një analizë të publikuar nga Weekly Standard flet për nisjen e transmetimeve të Al Jazeera në Ballkan. Në njoftimin e nisjes së transmetimeve thuhet se Al Jazeera do plotësojë një hendek në treg pasi deri më tani nuk ka pasur një kana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.578Z

Shqipëria, shteti më i rrezikshëm në Ballkan

Shqipëria është shteti më i rrezikshëm në Ballkan për të jetuar. Ky është përfundimi i një raporti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për periudhën e viteve 2000-2012, raporton Koha Ditore. Vetëm gjatë vitit 2012, në Shqipëri janë rregjistruar 159 vrasje. Vendi më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.737Z

Zevendespresidenti Baiden ne Ballkan

Zevendespresidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes fillon sot turneun shume te pritur ne Ballkan. Ne Etapen e pare te vizites se tij ai do te qendroje ne Sarajeve per bisedimeve me zyrtaret me te larte te ketij vendi. Me tej ai do te ndaloje ne Beograd dhe Prishtine. Politikanet dhe media e kety

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama