Rezultate te kerkimit per termin: +Ballsh

Total: 2486
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Kthehej nga Greqiadhunohet gazetariAldo Bregasi

PATOS- Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur sot në aksin Ballsh-Patos. Gazetari me origjinë shqiptare Aldo Bregasi është dhunuar fizikisht gjatë kohës që kthehej nga Greqia. Bregasi, gazetar pranë “Ipirotikos Agon” ka qenë duke udhëtuar bashkë me familjen për tu kthyer n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.649Z

Naftëtarët e Ballshit protestojnë para Parlamentit: Duam bukë e dinjitet

Naftëtarët e Ballshit protestojnë para Parlamentit: Duam bukë e dinjitet Punonjësit e Uzinës së Naftës në Ballsh, kanë udhëtuar sot drejt Tiranës për të protestuar para Parlamentit. Me një pankartë të madhe ku shkruhej “Korrupsion” ata protestojnë për pagat e prapambet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.397Z

Naftëtarët e hedhur në rrugë kërkojnë paratë e premtuara

Rreth 620 punonjës të Uzinës së Përpunimit të Naftës Fier, si dhe të Kombinatit të Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh, të cilët janë prekur nga reforma në qershor dhe korrik të këtij viti kanë protestuar dje përpara Prefekturës së Fierit. Shkak i protestës është bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.863Z

Zbulohet banda që vidhte naftën në tubacionet e Ballshit

BERAT - Policia e Beratit arrestoi më parë gjashtë persona, të cilët vidhnin naftë në tubacionin Kuçovë–Ballsh. Në bazë të informacioneve në rrugë operative dhe denoncimit të bërë nga ndërmarrja e naftës në Ballsh, policia nisi hetimet. Rreth orës 01:00 të së mërkurës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.300Z

Ndotja, Fieri arrin nivele alarmante

26/12/2008  Kryesisht operatorë industrialë. Përmirësimi pritet pas privatizimit të KPTHN-së dhe ARMOS-s FIER- Ndotja e mjedisit rezulton në shifra të larta dhe tepër problematike në qarkun Fier. Sipas statistikave të këtij viti nga Agjencia rajonale e Mjedisit në Fier, nga 46

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.543Z

Babai ia lë krimin të birit: Më varni, nëse kam faj

Babai i autorit, Bajram Malkaj Përlotet në Gjykatë Bajram Malkaj, ndërsa deklaroi se nëse provohet fajësia e tij, atëherë ta varin në mes të fshatit Belishovë. Në seancën e djeshme gjyqësore ku do të vlerësohej masa e sigurisë për dy të arrestuarit, babai i 19-vjeçarit Xhevit Mal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.541Z

Nëna e 13-vjeçarit: Vrasësit, foto me armë në internet

Viktima Xhevit Lamaj Vrasësit e tim biri kishin fotografi me armë në internet. Ia kemi nisur prokurores së Përgjithshme që shteti të marrë hakun tonë. E ëma e 13-vjeçarit Xhevit Lamaj, i cili u qëllua Y. Kamaj, 13-vjeçari i akuzuar për krimin (Fotot e hedhura në Facebook) për vdekje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama