Rezultate te kerkimit per termin: +Ballukut

Total: 154
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.405Z

Fshesa e Ballukut, a po zhbën Rama punën e benjaminit Gjiknuri?

Rrotacioni në Ministrinë e Infrastrukturës dhe energjisë duket se nuk është thjesht një ndryshim emrash, por më shumë se kaq. Dy ditë pasi u ul në karrigen e ministres, akti i parë i Belinda Ballukut ishte një lëvizje e fortë. Thumanë-Kashar nuk ishte thjesht koncesioni më i përfol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.281Z

ndodhi ne vilen e Beqir Ballukut mesnaten qe i trokiten per ta njoftuar se ishte shkarkuar nga te gjitha funksionet Nga Fatos Veliu

Zija Beqiri Troket ne vilen e Ballukut per ta njoftuar se ishte shkarkuar Ish-zyrtari i larte i Kryeministrise tregon momentin e vitit lsquo74 kur i derguar nga Mehmet Shehu i komunikonte njeriut te fuqishem vendimin e tmerrshem. Reagimet e Ballukut te zverdhur nga krizat e nje semundjeje te ves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.642Z

Kadri Hazbiu: Gabimet e Mehmet Shehut dhe Beqir Ballukut

Çaste nga zhvillimi i procesit gjyqesor ndaj kadri hazbiut dhe bashkepunetoreve te tij, ne vitin 1983 Jo të gjithë martirët dhe heronjtë janë viktima të okupatorit dhe tradhtarëve. Ka ndër ta që janë vrarë pas shpine nga komunistët, madje edhe nga liderët e tyre! Pohimi tronditës i Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.491Z

PËR HERË TË PARË/ Kujtimet e sekretarit personal: Vahid Lama: Çastet kur Enveri ndiqte nga zyra gjyqin e Beqir Ballukut

Vahid Lama gjatë punës në paradhomën e Enverit Kur u shpall vendimi për dënimin Me vdekje, pushkatim! shpërtheu në delir dhe ia nisi këngës “Për ty atdhe” (vijon nga numri i kaluar) Enveri që shfaqej në publik nuk dallohej për çfarë lumturohej e përse brengosej, çfarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.960Z

Shkelqim Lazaj Une kam shoqeruar Kadri Hazbiun ne mesnaten e tetorit te 75-s kur ka bere takimin e mistershem ne qeline e Beqir Ballukut

Beqir Ballukun e kemi gjetur me koke te lidhur me helmete dhe kembe e duar te prangosua ne dysheme Truproja e Kadri Hazbiut zbardh misterin e gojedhenes 30-vjecare per te verteten e takimit sekret te ministrit te hekurt te Sigurimit te Shtetit dhe heretik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.311Z

SHBA: Goditja e Ballukut, përplasje në ushtri dhe në Byro

Autori i Lajmit: Androkli DraloDusko Doder nga Beogradi korrespondent i shërbimit të jashtëm të “Uashington Post” Beograd, 25 maj 1976. – Udhëheqësi komunist shqiptar, Enver Hoxha, ka nisur një spastrim kundër kundërshtarëve të tij politikë që krahasuar me teknikat se si po p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.381Z

Mehmet Shehu nxjerr nga salla ushtarakët

Autori i Lajmit: Red.“Tradhtarët e Partisë dhe të popullit, Beqir Balluku e Hito Çako, me qëllime të caktuara thellësisht armiqësore, i mbyllën në kasafortë Tezat mbi Artin Ushtarak Popullor, duke e lënë ushtrinë që të punojë me rregullore të vjetra. Në të njëjtën kohë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama