Rezultate te kerkimit per termin: +Bamir +Topi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.001Z

Presidenti Topi: “Administrata shtetërore pengon zbatimin e vendimeve te Gjykates”

Konstatimi, nuk janë ekzekutuar vendimet e Gjykatës së Lartë për 8868 çështje. Kreu i shtetit mbledh anëtarët e Gjykatës së Lartë, të KLD-së dhe ekspertë të Drejtësisë Luan Kondi Tiranë - Presidenti i Republikës, Bamir Topi, e ka cilësuar fiktive dhënien e drejtësisë në Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Topi: Faleminderit Bush!

Tiran (Start)-Presidenti i Republiks, Bamir Topi i ka shprehur nprmjet nj mesazhi mirnjohjen e popullit shqiptar Presidentit t Shteteve t Bashkuara, Xhorxh W. Bush, me rastin e nnshkrimit t Protokollit t antarsimit t Shqipris n Aleancn e Atlantikut t Veriut. N mesazhin e drguar, kreu i shtetit falnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.337Z

Topi, shkarkon Nishanin

Presidenti aktual Bamir Topi, firmosi sot dekretin e shkarkimit nga detyra të Nishanit, dekret i cili hyn në fuqi menjëherë. Nishani ka deklaruar se i ka propozuar dorëheqjen kryeministrin Berisha ditën e zgjedhjes së tij në postin e Presidentit. Ai u zgjodh nga mazhoranca më datë 11 të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.926Z

Të ndërhyjnë ndërkombëtarët, Topi: Kemi humbur besimin te partitë

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi, kërkon ndërhyrjen e faktorit ndërkombëtar për zgjidhjen e situatës së rëndë politike. Përgjegjës për situatën ai bëri partite politike, për të cilat tha se kanë braktisur qëllimisht Komisionin e Reformës Zgjedhore. FRPD do të hyj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.231Z

Topi: Jam gati për zgjidhjen e ngërçit politik

Nëse ngërçi politik nuk zgjidhet mes dy partive kryesore në vend, kryetari i shtetit, Bamir Topi, do të iniciojë uljen në tryezë të liderëve Berisha dhe Rama për zgjidhjen e situatës pas bojkotit të opozitës. Me fillimin e afatit të vënë nga Partia Socialiste për hapjen e kutive t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.336Z

Presidenti Topi dekreton shkarkimin e Nishanit si Ministër

Me dekret të posacëm Presidenti Bamir Topi ka dekretuar sot shkarkimin e Bujar Nishanit si Ministër i Brendshëm. Në një njoftim zyrtar në faqen e Presidencës bëhet e ditur se Topi ka firmosur dekretin për shkarkimin e ministrit Nishani. “N&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.924Z

Topi: “Të rritet përfaqësimi i grave në Kuvend”

Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ka deklaruar se zgjedhja e sistemit elektoral duhet të jetë një e drejtë ekskluzive e Kuvendit dhe e partive politike. Topi, i cili ka qenë i pranishëm në konferencën e organizuar nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, ka kë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama