Rezultate te kerkimit per termin: +Ban +Ki +Moon

Total: 3167
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.539Z

Ban Ki-moon kërkon armëpushim në Gaza

Sekretari i përgjithshëm i organizatës së Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon kërkoi armëpushimin e sulmeve izraelite në Gaza. "Duhet të arrihet armëpushim i menjëhershëm në Gaza. Liderët e botës duhet të punojnë për zgjedhjen e kësaj çështje dhe vendosjen e paqes", u shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.986Z

BAN KI MOON NE RUSI

    Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon ka deklaruar gjatë vizitës së tij në Moskë se procesi i pavarësisë së Kosovës është i pakthyeshëm. "Është e domosdoshme që çështjes t'i qasemi duke e kuptuar faktin se kthimi i Kosovës në gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.721Z

Ban Ki Moon viziton Iranin

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Ban Ki Moon do të vizitojë sot Iranin ku do të marrë pjesë në samitin e Lëvizjes së të Painkuadruarve Zëdhënësi i OKB-së Farhan Hak tha se shefi i OKB do t`iu thotë liderëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.667Z

Ban Ki- Moon i përgjigjet Gruevskit

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki- Moon duke u përgjigjur në letrën e kryeminstrit, Nikolla Gruevski, e vlerëson qëllimin e tij për ta informuar për qëndrimet e Maqedonisë lidhur me çështje të ndryshme. Në letrë e tij, Ban Ki- Moon  thekson se, gjithashtu vlerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.993Z

Ban Ki Moon viziton sot Kievin

Sekretari i përgjithshëm Ban Ki Moon, gjatë ditës së sotme pritet që të vizitoj Kievin në një përpjekje të tij për stabilizimin e situatës në Ukrainë, pas veprimeve të Rusisë. Ban Ki Moon, gjatë ditës pritet që të takohet me presidentin në detyrë Oleksandr Turchynov dhe ushtru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.153Z

Qeveria iraniane, akuzon Ban Ki Moon

Teherani akuzoi sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon për ndërhyrje në punët e brendshme të Iranit, pasi ky i fundit kërkoi ndalimin e menjëhershëm të përdorimit të dhunës kundër civilëve, njoftoi agjencia iraniane e lajmeve, ISNA. "Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.842Z

HRW akuza Ban Ki Moon

Nje grup qe lobon per te drejtat e njeriut ka kritikuar sekretarin e pergjithshem te OKB-se Ban Ki Moon se ka deshtuar ne ngritjen e ceshtjeve per te drejtat e njeriut ne Kine. Human Rights Watch me seli ne Nju Jork i beri thirrje Ki Moon qe te shprehe publikisht shqetesimin per burgim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama