Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Europiane

Total: 18
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.427Z

Bernanke: Ekonomia amerikane mund të bjerë në recesion

Shefi i rezervs Federale, Ben Bernanke ka shprehur shqetsimin se ekonomia amerikane mund t bjer srish n recesion. Duke folur n nj konferenc ndrkombtare n Nju Jork, Bernanke tha se sht i gatshm t ndrhyj pr t nxitur rimkmbjn e ekonomis. Ekspertt parashikojn nj rritje nn 1 % t ekonomis amerikane pr 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Fullani: Bankat greke në Shqipëri gëzojnë shëndet të plotë

Sistemi bankar dhe bankat greke q operojn n vendin ton, si pjes e ktij sistemi, gzojn shndet t plot. Duke marr shkas nga zhvillimet e fundit n financat greke dhe ndikimet e mundshme n vendin tone, Guvernatori Fullani theksoi se treguesit kryesor t bankave greke, qendrojne mbi standardet europiane dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.286Z

Dollari bie nga kulmi shumë vjeçar

Dollari u tërhoq sërish të martën, pasi iu afrua nivelit më të lartë 13-vjeçar kundrejt një shporte monedhash, teksa tregtarët blenë sërish euron, 'në depresion' të gjatë nga pritshmëritë e politikës agresive lehtësuese nga ana e Banks Qendrore Europiane. Euro u rrit 0.2% në 1,0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Shqiptarët zëvendësojnë lekun me euron

Zgjerohen produktet e shrbimet q ofrohen me valutn europiane, edhe paga merret n lek Shqiptart po e prdorin gjithnj e m shum monedhn europiane, euro, edhe pse zyrtarisht kan paran e tyre, lekun. Mjafton t vzhgosh njsit tregtare ku ofrohen shrbime dhe mallra t ndryshme n euro dhe kupton se eurorizimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Berzh-i n Tiran pr zgjerimin e bashkpunimit ekonomik

Nj delegacion i Banks Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH), i kryesuar nga zv/Presidenti i saj, Varel Freeman, do t nis t premten n Tiran, takimet zyrtare me qllim zgjerimin e bashkpunimit ekonomik me Shqiprin. Pjes e ktij delegacioni jan dhe Peter Reiniger, Drejtor i Grupit t Biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Leku fiton terren ndaj euros, shkak emigrantët dhe eksportet

Pas nj 6–mujori jo t mir n raportet e vlers me monedhen europiane, leku ka fituar terren ndaj euros pr her t par n muajin korrik. Paraditen e dits s premte 1 euro sht kmbyer me 134.9 lek nga 136.7 lek q ka qen n t njjtn periudh t nj muaji m par duke shnuar ulje 1.8 pik. Ekspertt e komentojn zh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Agjencitë e këmbimit refuzojnë kuotën 140

Monedha e prbashkt europiane, euro, fitoi 24 qindarka dje kundrejt lekut, duke shnuar nj rekord t ri shumvjear, por shumica e agjencive t kmbimit valutor refuzuan t shkojn prtej kuots psikologjike prej 140 leksh pr euro, duke “sakrifikuar” n disa raste edhe fitimet e veta. Eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama