Rezultate te kerkimit per termin: +Barazi

Total: 3078
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.203Z

Krijohet një tjetër parti e re, ajo e vllehëve

Share Komuniteti arumuno-vlleh në Shqipëri shpall krijimin e partisë së re, Aleanca për barazi dhe drejtësi evropiane. Themeluesit e saj, duke prezantuar platformën politike thonë se do te jete një parti e qendrës dhe ne koalicion me çdo subjekt që fiton zgjedhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.667Z

Shkollat, rishqyrtim i kornizës kurrikulare

Korniza kurrikulare e arsimit parauniversitar është një ndër dokumentet kryesore kurrikulare të parashikuara në ligjin e arsimit parauniversitar. Në këto 100 ditë të para të qeverisjes pritet rishqyrtimi i kësaj kornize. “Korniza kurrikulare është miratuar nga grupi qendror i reform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.116Z

Presidenti Topi uron Obamën për Ditën e Pavarësisë

"Duke kujtuar këtë ditë të gëzuar feste për vendin tuaj, kam dëshirën të shpreh dhe ndjenjat e mia mbi mesazhin e jashtëzakonshëm që ajo përcjell, si dita e fitores së vullnetit natyral të njeriut dhe të një kombi për liri dhe barazi sociale. Ky vullnet, si një nga vlerat më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.131Z

Presidenti Topi uron Obamën për 4 korrikun

“Marrëdhëniet Shqipëri-SHBA do të ecin përpara” Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, i ka dërguar dje një mesazh urimi Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, me rastin e 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë. Në mesazh Topi shpreh vler

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.723Z

Dita e Punëtorëve...

Në shumicën prej vendeve të botës, kjo ditë regjistrohet me protesta për më shumë të drejta në punë dhe barazi në paga, ndërsa në vendet komuniste, kremtohet me festime si ditë e triumfit të proletariatit. Edhe në Shqipëri, për shkak të së shkuarës komuniste, kjo ditë shihej m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.197Z

Siri, OKB evakuon grupin e parë të civilëve nga Homs

Grupi i parë i civilëve të bllokuar u evakuua dje nga zonat e qytetit të Homsit të kontrolluara nga rebelët, pasi qeveria ka konfirmuar se do të marrë pjesë në një raund të dytë bisedimesh paqeje në Gjenevë. Kombet e Bashkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.394Z

AP thirrje institucioneve dhe vendorëve: Të respektojmë të drejtat e grave

TIRANE- Në Ditën Ndërkombëtare të Grave, Avokati i Popullit, Igli Totozani ka uruar sot me një mesazh të gjithë gratë dhe nënat shqiptare “Në këtë ditë, vëmendja jonë shkon për gratë dhe vajzat viktim&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama