Rezultate te kerkimit per termin: +Barazi

Total: 3078
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.678Z

Bashkia e Tiranës nënshkruan Kartën Europiane për Barazi Gjinore

Bashkia e Tiranës i bashkohet edhe zyrtarisht nismës për zbatimin e detyrimeve që lindin nga Karta Europiane për Barazi Gjinore, me qëllim arritjen e një jete më të mirë për qytetarët, pavarësisht gjinisë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe përfaqësuesi i UN Women n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.708Z

Mbahet tryeza për barazi gjinore

Rrjeti i Gruas Sindikaliste të Kosovës në bashkëpunim dhe me përkrahjen e Fondacionit Friedrich Ebert Stiftung organizojnë një tryezë diskutimi me rastin e shënimit të 8 marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas me temë: “ Barazia gjinore në punësim- nga këndvështrimi i grave sindik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.789Z

"Barazi në vendimarrje", Lezhë, diskutim për sensibilizimin e grave

Rëndësia e përmirësimit të kujdesit dhe shëndetit ndaj grave ishte në qendër të një tryeze diskutimi të organizuar në Lezhë. Tryeza u organizua nga rrjeti i grave për "Barazi në vendimmarrje" me mbështetjen e Institutit demokratik amerikan. Takimi synonte rritjen e përgjegjë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.789Z

TemA TV/ Hysi: PS do garantojë drejtësi dhe barazi për të gjithë (VIDEO)

Në kuadër të denoncimeve 100 arsye për të mos votuar Berishën, Partia Socialiste e cilësoi të dështuar sistemin e drejtësisë në Shqipëri. Shkalla e lartë e korrupsionit dhe mungesa e transparencës, kanë sjellë si pasojë edhe mungesën e besimit të qytetarëve tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.935Z

Barazi e pabarabartë!

Nga Eva Sinanaj Sociologe Liria, barazia i dëgjojmë shpesh këto terma të përdoren dhe pothuajse të gjithë ne aty për aty mund të japim një përkufizim apo ide se çfarë është njëra apo tjetra. Vetë natyraliteti ynë si qenie shoqërore dhe natyrore na bën ti gëzojmë edhe lirinë ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.672Z

Bashkia e Tiranës angazhohet për zbatimin e Kartës Europiane për Barazi

Bashkia e Tiranës dhe UN Women në Shqipëri  firmosën Kartën Evropiane pr Barazi të grave dhe burrave n jetn vendore. Me nënshkrimin e këtij dokumenti, Bashkia e Tiranës angazhohet publikisht që të hartojë dhe miratojë “Planin e Veprimit për Barazi. Gjithashtu ky institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.216Z

Edi Rama: “Solidaritet vellazeror dhe barazi mundesish”

Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, se bashku me deputete te kesaj partie kryen dje homazhe ne varrezat e deshmoreve me rastin e dites se 5 majit. I shoqeruar nga kryetari i Asamblese Kombetare, Gramoz Ruci, shefi i opozites vendosi kurore me lule te busti i “Nenes Shqiperi”. Pas ceremonise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama