Rezultate te kerkimit per termin: +Barazia

Total: 1555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.938Z

Barazia, Berisha: Turpdhuna ndaj gruasBosch: Forconi ligjin

TIRANE-Gruaja dhe dhuna ndaj saj janë diskutuar sot gjerësisht në një konferencë me temë barazinë gjinore “Sfidat për kapërcimin e stereotipeve gjinore", që po mban sot punimet në Tiranë. Konferencën e përshendetën kryeministri Sali Berisha, kreu i OSBE në Shqipëri, Rober

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.748Z

Barazia gjinore, në Shqipëri një në pesë zyrtarë është femër

Teksa gjithnjë e më shumë vihet theksi tek barazia gjinore sipas raportit botëror të barazisë gjinore të publikuar nga Forumi Ekonomik Botëror, Shqipëria renditet e 70-ta mes 145 vendeve. Sipas të dhënave të raportit, 65% të të diplomuarve e zënë femrat. Por prej tyre 52% janë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.854Z

Barazia gjinore, Klosi: Strategjitë të gjejnë zbatim

Sot shënohet si dita ndërkombëtare e dhunës ndaj gruas dhe në kuadër të kësaj, ministri i Mirëqenies Sociale Blendi Klosi ka lançuar edhe 16 ditë fushatë kundër dhunës. Ne në Shqipëri e respektojmë shumë nënën, motrën, familjen dhe nëna e gruaja janë pjesa më e mirë e familj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.357Z

Barazia gjinorë, edhe femrat duhet të urinojnë më këmbë

Share Anëtarja e këshillit bashkiak të Kopenhagenit nga radhët e Partisë Socialiste Nacionale, Iben Wiene Rathje, mendon se femrat duhet që të urinojnë më këmbë, si shenjë e barazisë gjinore. Ajo ka paraqitur një propozim në këshill, me anë të të cilit kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.124Z

Berisha: Barazia gjinore, betejë e qeverisë sime

 Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha i uroi nënave dhe motrave shqiptare 8 Marsin përmes një mesazhi. Në urimin e tij në këtë ditë festive për të gjithë shqiptarët, Kryeministri Berisha shpreh mirënjohje për kontributin dhe rolin e tyre në jetën e vendit si dhe siguron bet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.533Z

Barazia gjinore: E bën gruan kandidate për zv/presidente

Presidenti i Nikaraguas, Daniel Ortega do të rikandidojë për këtë post në zgjedhjet e nëntorit. E veçanta? Ai ka zgjedhur gruan e tij, Rosario Murillo si kandidate për zëvendëspresidente. Ai thotë se ky është një tregues i barazisë gjinore. 70-vjeçari tha se partia e mbështet kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.493Z

Berisha Barazia gjinore shume e rendesishme

Kryeministri Sali Berisha ka vënë theksin tek barazia gjinore dhe ndihma që shteti do të japë për komunitetin rom dhe atë egjiptian, gjatë fjalës së tij në mbledhjen e qeverisë. Kreu i qeverisë ka deklaruar se barazia gjin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama