Rezultate te kerkimit per termin: +Barazia

Total: 1555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.688Z

Ameti: Për Bajram, përforcohen solidariteti dhe barazia shoqërore

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook u ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë qytetarëve mysliman, duke shkruar se në këtë ditë përforcohen solidariteti dhe barazia në shoqëri, shumë të rëndësishme për përparimin e shoqërisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.840Z

Barazia gjinore komponent i rëndësishëm i shoqërisë moderne

Barazia mes grave dhe burrave përbënë një të drejtë themelore për të gjithë dhe është një vlerë e sistemeve me demokraci të avancuara dhe si e tillë është një kriter shumë i rëndësishëm për integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian. Për këtë arsye çështja e barazisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.278Z

LSI: Të realizohet në kohë reforma zgjedhore, me rëndësi barazia e votës

TIRANE –  Në një konferencë për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama theksoi domosdoshmërinë e finalizimit në kohë të reformës zgjedhore, e cila siç tha ai, lidhet me fatet e integrimit të vendit.Sipas Ramës, për LSI-në është e rëndësishme barazia e votës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.574Z

Alma Lama: Kushtetuesja mendon se barazia gjinore pakëson të drejta e njeriut (Dokument)t

Deputetja e LDK-së, Alma Lama përmes facebookut, ka publikuar një dokument, për të cilin thotë se është skandaloz. Siç shkruan Lama GJK mendon se barazia gjinore pakëson te drejta e njeriut.AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Lexo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.493Z

Berisha: Barazia gjinore, prioritet i qeverisë

TIRANE- Kryeministri, Sali Berisha tha sot se çështja e barazisë gjinore, përbën objektivin më madhor dhe më fisnik të qeverisë dhe shoqërisë shqiptare. Duke folur në mbledhjen e qeverisë, ku çështje themelore në diskutim ishte barazia gjinore, kryeministri theksoi se procesi është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.673Z

Barazia, realitet i dëbuar në Maqedoni

Aleksandër Çipa Revolucioni i devijuar apo përdorur, degradon me gurëhedhje mbi prijësit e tij. Kështu po ngjet në dy ditët e fundit në Maqedoni me shqiptarët. Dhe kur themi revolucioni, kemi parasysh atë që ngjau në vitin 2001, e cila përfundoi me Marrëveshjen e Ohrit. Lënia në pap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.060Z

Kodi Tavo E rendesishme te sigurohet barazia e votes

Partite e vogla kerkojne garanci qe kete here reforma zgjedhore do te jete gjitheperfshirese dhe jo vetem me konsensusin e Partise Demokratike dhe Partise Socialiste. Deputeti i Levizjes Socialiste per Integrim Vangjel Tavo njeheresh anetar i komisionit per reformen zgjedhore shprehet se qe ne mbled

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama