Rezultate te kerkimit per termin: +Barazia

Total: 1555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.306Z

“21 Janari”, Gjykata rrëzon kërkesën e gardistit për lirim

Gjykata e Tiranës rrëzoi sot kërkesën e Llupos, sipas të cilit kishin skaduar afatet ligjore të paraburgimit, ndaj kërkonte lirinë. Por trupi gjykues e ka hedhur poshtë kërkesë, duke lënë në fuqi kërkesën e Prokurorisë. Vendimi është kundërshtuar nga avokati i Llupos, Fatos Shana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.040Z

Rikthimi i shkrimtarëve të përjashtuar

Në një kontekst të ri politik, ka vend për një rishikim të letërsisë. Libri Tekste në kontekste i Arben Prendit, botim i shtëpisë botuese Naimi, Tiranë 2011, përmban studime për letërsinë shqipe bashkëkohore apo të kësikohshme, siç e pati cilësuar Lasgush Poradeci rreth 70 vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.789Z

Tirana për 8 Mars mes festimevee protestave për më shumë të drejta

TIRANE- Një sërë aktivitetesh janë parashikuar për t’u zhvilluar sot në Tiranë me rastin e ditës ndërkombëtare të Gruas. Në orën 08: 15 ambasadori i Bashkimit Evropian ne Shqiperi, Ettore Sequi, organizon një mëngjes pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.634Z

Ndarja e mandateve, Biba: KQZ të mblidhet të hënën

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO TIRANE-  Nënkryetari i Denar Biba kërkon mbledhjen e KQZ ditën e hënë për ndarjen e mandateve. Në një prononcim nga zyra e tij në KQZ, Biba tha sot për gazetarët se do të ishte antikushtuestuese ndarja e mandateve sipas skemës 2009, gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.840Z

Ata që besojnë të ligji, duhet ta radhisin veten bashkë

Një nga instrumentet që mund të perballojë me sukses luftën antikorrupsion është shteti i cili duhet të marrë përsipër dhe të zbatojë me sukses një sërë reformash. Por duke qenë se në një shoqëri demokratike ky i fundit nuk mund të veprojë me kompetenca të plota, por varet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.611Z

PD: Rama mbron zyrtarin e tij, nuk zbaton urdhërin e prokurorisë për arrestimin e Zyhdi Dajtit

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduart Halimi, ka dalë të premten në një deklaratë për mediat për të denoncuar standartin e dyfishtë që përdor kryeministri Rama, duke i dalë në mbrojtje Zyhdi Dajtit, zyrtarit të tij dhe per te burgosur Florenc Hoxhën, zyrtarin e bashkisë, pas urdhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.000Z

BDI nje femer nenkryetare parlamenti

Ndërsa ende pritet qeveria e re, BDI ka zyrtarizuar se ka marrë postin e nënkryetarit të Parlamentit të Maqedonisë, në të cilin ka zgjedhur të përfaqësohet me një femër. “Është nder për ne të dal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama