Rezultate te kerkimit per termin: +Barazia

Total: 1555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.357Z

Barazia gjinorë, edhe femrat duhet të urinojnë më këmbë

Share Anëtarja e këshillit bashkiak të Kopenhagenit nga radhët e Partisë Socialiste Nacionale, Iben Wiene Rathje, mendon se femrat duhet që të urinojnë më këmbë, si shenjë e barazisë gjinore. Ajo ka paraqitur një propozim në këshill, me anë të të cilit kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.124Z

Berisha: Barazia gjinore, betejë e qeverisë sime

 Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha i uroi nënave dhe motrave shqiptare 8 Marsin përmes një mesazhi. Në urimin e tij në këtë ditë festive për të gjithë shqiptarët, Kryeministri Berisha shpreh mirënjohje për kontributin dhe rolin e tyre në jetën e vendit si dhe siguron bet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.533Z

Barazia gjinore: E bën gruan kandidate për zv/presidente

Presidenti i Nikaraguas, Daniel Ortega do të rikandidojë për këtë post në zgjedhjet e nëntorit. E veçanta? Ai ka zgjedhur gruan e tij, Rosario Murillo si kandidate për zëvendëspresidente. Ai thotë se ky është një tregues i barazisë gjinore. 70-vjeçari tha se partia e mbështet kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.493Z

Berisha Barazia gjinore shume e rendesishme

Kryeministri Sali Berisha ka vënë theksin tek barazia gjinore dhe ndihma që shteti do të japë për komunitetin rom dhe atë egjiptian, gjatë fjalës së tij në mbledhjen e qeverisë. Kreu i qeverisë ka deklaruar se barazia gjin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.580Z

PS: Barazia gjinore, Shqipëria shënon rënie

Partia Socialiste shprehu dje shqetësimin e saj për pabarazinë gjinore në vend. Deputetja socialiste, Eglantina Gjermeni, vuri në dukje raportin global të hendekut gjinor, përgatitur nga Forumi Ekonomik Botëror. Nga 134 vende të paraqitura në këtë raport, Shqipëria është listuar e 92-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.641Z

AKR: Barazia gjinore dhe fetare janë të garantuar me Kushtetutë

Aleanca Kosova e Re, thotë se ka përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit rreth debatit për çështje fetare dhe gjinore te ngritura rreth përdorimit te gjuhës të tensionuar dhe fjalëve fyese. Aleanca Kosova e Re bën thirrje për te gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.688Z

Ameti: Për Bajram, përforcohen solidariteti dhe barazia shoqërore

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook u ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë qytetarëve mysliman, duke shkruar se në këtë ditë përforcohen solidariteti dhe barazia në shoqëri, shumë të rëndësishme për përparimin e shoqërisë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama