Rezultate te kerkimit per termin: +Barazia

Total: 1555
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.580Z

PS: Barazia gjinore, Shqipëria shënon rënie

Partia Socialiste shprehu dje shqetësimin e saj për pabarazinë gjinore në vend. Deputetja socialiste, Eglantina Gjermeni, vuri në dukje raportin global të hendekut gjinor, përgatitur nga Forumi Ekonomik Botëror. Nga 134 vende të paraqitura në këtë raport, Shqipëria është listuar e 92-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.641Z

AKR: Barazia gjinore dhe fetare janë të garantuar me Kushtetutë

Aleanca Kosova e Re, thotë se ka përcjell me vëmendje ngjarjet e fundit rreth debatit për çështje fetare dhe gjinore te ngritura rreth përdorimit te gjuhës të tensionuar dhe fjalëve fyese. Aleanca Kosova e Re bën thirrje për te gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.688Z

Ameti: Për Bajram, përforcohen solidariteti dhe barazia shoqërore

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetin social Facebook u ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë qytetarëve mysliman, duke shkruar se në këtë ditë përforcohen solidariteti dhe barazia në shoqëri, shumë të rëndësishme për përparimin e shoqërisë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.840Z

Barazia gjinore komponent i rëndësishëm i shoqërisë moderne

Barazia mes grave dhe burrave përbënë një të drejtë themelore për të gjithë dhe është një vlerë e sistemeve me demokraci të avancuara dhe si e tillë është një kriter shumë i rëndësishëm për integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian. Për këtë arsye çështja e barazisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.278Z

LSI: Të realizohet në kohë reforma zgjedhore, me rëndësi barazia e votës

TIRANE –  Në një konferencë për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama theksoi domosdoshmërinë e finalizimit në kohë të reformës zgjedhore, e cila siç tha ai, lidhet me fatet e integrimit të vendit.Sipas Ramës, për LSI-në është e rëndësishme barazia e votës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.574Z

Alma Lama: Kushtetuesja mendon se barazia gjinore pakëson të drejta e njeriut (Dokument)t

Deputetja e LDK-së, Alma Lama përmes facebookut, ka publikuar një dokument, për të cilin thotë se është skandaloz. Siç shkruan Lama GJK mendon se barazia gjinore pakëson te drejta e njeriut.AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Lexo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.493Z

Berisha: Barazia gjinore, prioritet i qeverisë

TIRANE- Kryeministri, Sali Berisha tha sot se çështja e barazisë gjinore, përbën objektivin më madhor dhe më fisnik të qeverisë dhe shoqërisë shqiptare. Duke folur në mbledhjen e qeverisë, ku çështje themelore në diskutim ishte barazia gjinore, kryeministri theksoi se procesi është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama