Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.037Z

Bashkia përgjigje Berishës

Tiranë -Bashkia e Tiranës ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Berisha, duke theksuar numrin e madh të shkollave që ka ndërtuar kjo bashki. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Eduard Shalsi tha se përgjatë këtyre viteve, kjo bashki ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.488Z

“Bashkia të japë llogari”

Tiranë - Ministri i Transporteve Sokol Olldashi i bëri thirrje Bashkisë së Tiranës për të kthyer përgjigje për dorëzimin e projektit të Unazës së Madhe. "Bashkia të mos gënjejë qytetarët, ajo nuk është e aftë që të realizojë këtë projekt pasi nuk ka fonde", është shprehur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.339Z

“Skënderbej”, Bashkia padit Ministrinë

TIRANE - Bashkia e Tiranës paditi në gjykatë urdhrin e Ministrisë së Mjedisit për pezullimin e punimeve në Sheshin “Skënderbej”. Pas një padie të parë të bërë në gjykatë para disa javësh, Bashkia e Tiranës ka dërguar në gjyq ankimin e dytë kundër urdhrit të Inspekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.448Z

Bashkia, mbështetje për të moshuarit

Bashkia e Tiranës u premton mbështetje të moshuarve kryeqytetas. Nënkryetari i Bashkisë, Edmond Panariti, ka pritur sot përfaqësuesit e disa shoqatave të pensionistëve dhe moshës së tretë. Panariti ka theksuar gjatë takimit se krahas hapjes së qendrave ditore për shërbim ndaj të mos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.928Z

Varrezat publike, qeveria bën shpronësimet. Tahiri: Bashkia e papërgjegjshme. Reagon Bashkia

Qeveria i ka dhënë zgjidhje problemit për varrezat e kryeqytetit, duke miratuar vendimin për shpronësimin e banorëve të cilët preken nga rehabilitimi dhe zgjerimi i varrezave publike Sharrë dhe Tufinë.  Pas mbledhjes së radhës së kabinetit qeveritar,  Ministri i Brendshëm Saimir Tahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.831Z

Bashkia, komisionit "Rama": S‘japim materiale

Bashkia e Tiranës nuk do t‘i përgjigjet zyrtarisht Kuvendit dhe nuk do të zbatojë asnjë kërkesë të komisionit hetimor për kryebashkiakun Edi Rama përpara se të shprehet Gjykata Kushtetuese. Kjo ishte përgjigjja që institucioni i bashkisë i ka kthyer letrës së dërguar pak ditë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.867Z

Bashkia kallëzimpenal ndajprefektit Kruja

TIRANë- Bashkia e Tiranës pas replikave dhe kërkesave zyrtare të shkëmbyera mes saj dhe inistitucionit të Prefektit ka dorëzuar në prokurorinë e Titranës një kallëzim penal në emër të Prefektit Keltis Kruja. Kallëzimi i Bashkisë ndaj prefektit bazohet në akuzën për shpërdorim de

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama