Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkiak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.624Z

Patos, perplasje ne keshillin bashkiak

Salla e mbledhjeve te Keshillit Bashkiak ne qytetin e Patosit eshte kthyer ne nje shesh proteste dhe perplasje mes keshilltareve bashkiake dhe punonjesve te ndermarrjes se gjelberimit te qytetit. Keta te fundit nuk kane marre pagat prej disa muajsh per shkak se keshilli bashkiak nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.563Z

Keshilli Bashkiak, deshton buxheti

Kane kaluar dy muaj nga afati i fundit per miratimin e buxhetit te Tiranes, e megjithate, mbledhja ka deshtuar serish. Pa ndonje motiv te forte, anetaret e Keshillit Bashkiak e kane pare te arsyeshme qe ta shtyjne diskutimin per buxhetin, edhe pse kjo ka pasoja te renda per taksapaguesit. Ligji per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.270Z

Të majtët humbasin Këshillin Bashkiak

Këshilli Bashkiak i Korçës që tani ka një shumicë dërmuese votash nga ana e djathtë me vendimet e tij ka sjellë bojkotim të mbledhjes së radhës. Kërkesa e grupit të këshilltarëve të djathtë në mbledhjen e zhvilluar të hënën për shqyrtimin dhe votimin e pikave të rendit të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Patos, sherr në Këshillin Bashkiak

 PATOS / MAJLINDA RAMAMbledhja e Këshillit Bashkiak në Patos shënoi dje përplasjen e dytë ndërmjet anëtarëve të tij dhe punonjësve të gjelbërimit. Këta të fundit ankohen se prej 6 muajsh nuk kanë marrë pagat. Për këtë shkak, ata vendosën të futen në sallë në momentin e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.450Z

Konflikti për Këshillin Bashkiak në gjykatë

25/03/2010 Ende asnjë zgjidhje ligjore PATOS- Vazhdojnë konfliktet mes këshilltarëve bashkiakë të Bashkisë së Patosit, duke lënë peng i kontradiktave politike shumë vendime dhe probleme sociale të pazgjidhura për komunitetin e Patosit. Për më tepër kreu i këtij këshilli Leonard Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.601Z

Plani rregullues, sot në Këshillin Bashkiak

Anëtarët e Këshillit Bashkiak janë njoftuar se sot do të mblidhen për të diskutuar një sërë çështjesh lidhur me problemet e qytetit dhe marrjen e disa vendimeve të rëndësishme për përmirësimin e ecurisë së punëve që ndihmojnë qytetarët e Tiranës. Këshilli Bashkiak mblidhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.621Z

Te majtet mbledhin Keshillin Bashkiak

Pas vendimit të Prefektit të ri, për njohjen e ligjshmërisë së vendimit të muajve më parë, për shkarkimin e kryetarit demokrat të Këshillit Bashkiak të Tiranës, Njazi Kosovrasti, dhe zgjedhjen e socialistit Aldrin Dalipi në k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama