Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkiak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.563Z

Keshilli Bashkiak, deshton buxheti

Kane kaluar dy muaj nga afati i fundit per miratimin e buxhetit te Tiranes, e megjithate, mbledhja ka deshtuar serish. Pa ndonje motiv te forte, anetaret e Keshillit Bashkiak e kane pare te arsyeshme qe ta shtyjne diskutimin per buxhetin, edhe pse kjo ka pasoja te renda per taksapaguesit. Ligji per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.270Z

Të majtët humbasin Këshillin Bashkiak

Këshilli Bashkiak i Korçës që tani ka një shumicë dërmuese votash nga ana e djathtë me vendimet e tij ka sjellë bojkotim të mbledhjes së radhës. Kërkesa e grupit të këshilltarëve të djathtë në mbledhjen e zhvilluar të hënën për shqyrtimin dhe votimin e pikave të rendit të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Patos, sherr në Këshillin Bashkiak

 PATOS / MAJLINDA RAMAMbledhja e Këshillit Bashkiak në Patos shënoi dje përplasjen e dytë ndërmjet anëtarëve të tij dhe punonjësve të gjelbërimit. Këta të fundit ankohen se prej 6 muajsh nuk kanë marrë pagat. Për këtë shkak, ata vendosën të futen në sallë në momentin e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.450Z

Konflikti për Këshillin Bashkiak në gjykatë

25/03/2010 Ende asnjë zgjidhje ligjore PATOS- Vazhdojnë konfliktet mes këshilltarëve bashkiakë të Bashkisë së Patosit, duke lënë peng i kontradiktave politike shumë vendime dhe probleme sociale të pazgjidhura për komunitetin e Patosit. Për më tepër kreu i këtij këshilli Leonard Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.601Z

Plani rregullues, sot në Këshillin Bashkiak

Anëtarët e Këshillit Bashkiak janë njoftuar se sot do të mblidhen për të diskutuar një sërë çështjesh lidhur me problemet e qytetit dhe marrjen e disa vendimeve të rëndësishme për përmirësimin e ecurisë së punëve që ndihmojnë qytetarët e Tiranës. Këshilli Bashkiak mblidhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.621Z

Te majtet mbledhin Keshillin Bashkiak

Pas vendimit të Prefektit të ri, për njohjen e ligjshmërisë së vendimit të muajve më parë, për shkarkimin e kryetarit demokrat të Këshillit Bashkiak të Tiranës, Njazi Kosovrasti, dhe zgjedhjen e socialistit Aldrin Dalipi në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.593Z

Sot mblidhet Keshilli Bashkiak i Tiranes

Anetaret e Keshillit Bashkiak jane njoftuar se sot do te mblidhen per te diskutuar nje sere çeshtjesh lidhur me problemet e qytetit dhe marrjen e disa vendimeve te rendesishme per permiresimin e ecurise se puneve qe ndihmojne qytetaret e Tiranes. Keshilli Bashkiak mblidhet pas me s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama