Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkiak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.347Z

Invalidët dhe punonjës të pastrim-gjelbërimit pa rroga

19/03/2010 Sherri mes Bashkisë dhe Këshillit Bashkiak PATOS- Prej 2 muajsh shtresat në nevojë në qytetin naftëtar të Patosit nuk kanë marrë lekët. Konfliktualiteti institucional mes Bashkisë dhe Këshillit Bashkiak po rëndon mbi shtresën më të goditur të shoqërisë. Sipas invalidë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.802Z

Tregtarët industrialë më 9 shkurt në godinë të re

05/02/2009  Largohen nga lumi Gjanica FIER- Pas një odiseje të gjatë debatesh dhe kundërshtimesh në disa vite, përfundimisht Bashkia Fier ka vendosur afate përfundimtare për largimin e tregtarëve nga lumi Gjanica. Më 9 shkurt nis zhvendosja e tregtarëve të tregut industrial buz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.498Z

Ligji, nëse buxheti s’miratohet për 3 muaj, zgjedhje të reja

Nëse buxheti i paraqitur nga kryebashkiaku Edi Rama nuk miratohet edhe në mbledhjen e ardhshme, Tirana rrezikon të përballet me zgjedhje të reja vendore. Sipas ligjit për funksionimin e qeverisjes vendore, nëse këshilltarët nuk e votojnë as herën e tretë, atëherë Këshilli Bashkiak shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.511Z

Dervishaj: LSI nuk ka qenë kundër buxhetit të bashkisë

Kryetari i këshillit bashkiak në Bashkinë e Tiranës është shprehur se tashmë buxheti 2009, është një çështje e kaluar dhe pritet vetëm lajmërimi edhe i prefektit të Tiranës për kontestimet që ai ka pasur për këtë buxhet. Ai tha se mbledhja e këshillit bashkiak rikonfirmoi buxhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.612Z

Berat, Bashkia përballë këshilltarëve për borxhet

Këshilli Bashkiak i Beratit BERAT – Bashkia e Beratit është vënë dje përballë këshilltarëve që i kërkuan llogari për borxhet karshi CEZ-it dhe, për pasojë, janë lënë pa rroga punonjësit e Ndërmarrjes së Ujësjellësit dhe asaj të Ndriçimit Rrugor. Këshilltarët e të dyj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.795Z

LSI prish marrëveshjen në nivelin vendor me PD, bashkon votat me PS

DURRES - Pas shkarkimit të anëtarit të KQZ-së, Lëvizja Socialiste për Integrim e ka shtrirë koalicionin me Partinë Socialiste edhe në qeverisjen vendore. Pas vendimit të një dite më parë për bashkimin e këshilltarëve të PS-së dhe LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, edhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.108Z

Dalipi: Tirana, qytet pa kryetarbashkie, Pullazi: Basha mashtroi

Të tjera rreth shkrimit LIVE TV/Nga mbledhja,diskutimet në Këshillit Bashkiak TIRANË - Ka filluar rreth orës 18:00 mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës për të shqyrtuar buxhetin e Bashkisë 2014. Në mbledhje mungon kreu i bashksië,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama