Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkiak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.511Z

Përplasje në Këshillin Bashkiak

 KUÇOVE – Përplasjet në Këshillin Bashkiak të Kuçovës bllokojnë miratimin e buxhetit të vitit 2010. E vetmja pikë që gjeti mbështetje ka qenë ndihma ekonomike për familjet në nevojë. Por, pas kësaj këshilltarët e djathtë e kanë bojkotuar fare mbledhjen. Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.218Z

Dorehiqet kryetari i Keshillit Bashkiak

Kryetari i Keshillit Bashkiak ne Kavaje, Aqif Haveriku, ka dhene doreheqjen dje nga posti qe mbante qe pas zgjedhjeve te 18 shkurtit 2007. Doreheqja e Haverikut erdhi pas mocionit te mosbesimit qe u kerkua ndaj tij me iniciativen e grupit te keshilltareve te Partise Demokratike. Mocionistet thane ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.979Z

Studentët "zëvendësojnë" këshillin bashkiak

Studentë nga filiali universitar i Sarandës kanë "zëvendësuar" këshillin bashkiak të qytetit. Kanë qenë 25 studentë që kanë improvizuar dje një mbledhje të radhës së këshillit bashkiak, pikërisht në hollin e kinoteatrit "Butrinti", në sallën e mbledhjeve të parlamentit lokal. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.624Z

Patos, perplasje ne keshillin bashkiak

Salla e mbledhjeve te Keshillit Bashkiak ne qytetin e Patosit eshte kthyer ne nje shesh proteste dhe perplasje mes keshilltareve bashkiake dhe punonjesve te ndermarrjes se gjelberimit te qytetit. Keta te fundit nuk kane marre pagat prej disa muajsh per shkak se keshilli bashkiak nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.563Z

Keshilli Bashkiak, deshton buxheti

Kane kaluar dy muaj nga afati i fundit per miratimin e buxhetit te Tiranes, e megjithate, mbledhja ka deshtuar serish. Pa ndonje motiv te forte, anetaret e Keshillit Bashkiak e kane pare te arsyeshme qe ta shtyjne diskutimin per buxhetin, edhe pse kjo ka pasoja te renda per taksapaguesit. Ligji per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.270Z

Të majtët humbasin Këshillin Bashkiak

Këshilli Bashkiak i Korçës që tani ka një shumicë dërmuese votash nga ana e djathtë me vendimet e tij ka sjellë bojkotim të mbledhjes së radhës. Kërkesa e grupit të këshilltarëve të djathtë në mbledhjen e zhvilluar të hënën për shqyrtimin dhe votimin e pikave të rendit të di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Patos, sherr në Këshillin Bashkiak

 PATOS / MAJLINDA RAMAMbledhja e Këshillit Bashkiak në Patos shënoi dje përplasjen e dytë ndërmjet anëtarëve të tij dhe punonjësve të gjelbërimit. Këta të fundit ankohen se prej 6 muajsh nuk kanë marrë pagat. Për këtë shkak, ata vendosën të futen në sallë në momentin e m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama