Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimin +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.976Z

Shqipëria nënshkruan protokollin edhe me Bullgarinë dhe Rumaninë

Autori i Lajmit: red.Është nënshkruar dje Protokolli i MSA-së midis Komunitetit Evropian dhe vendeve anëtare dhe Republikës së Shqipërisë, Rumanisë dhe Bullgarisë. Nga pala shqiptare nënshkrimi u krye nga ambasadorja e Shqipërisë në BE, Belgjikë dhe Luksemburg, Mimoza Halimi, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.973Z

Nënshkruhet Protokolli i MSA me KE-në

 Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi dje se u nënshkruan Protokollet e MSA-së mes Komunitetit Evropian dhe vendeve anëtare nga njëra anë dhe Republikës së Shqipërisë, Rumanisë dhe Bullgarisë nga ana tjetër. Ministria e Punëve të Jashtme e përshëndet aktin duke shprehur rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.781Z

Një delegacion i Kosovës zhvillon takime në Bruksel

Bruksel -Një delegacion i qeverisë së Republikës së Kosovës, i kryesuar nga zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi, zhvillon sot takime në Bruksel me komisionerin e Bashkimit Evropian për Tregtinë David O-Sullivan n, si dhe me Pierr Mirel, drejtor për Evropën Juglindore për zgjerim i Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.600Z

Serbia mund të aplikojë për anëtarësim në BE

Beograd - Serbia mund të aplikojë për anëtarësimin në Bashkimin Evropian në fund të këtij muaji, megjithëse Brukseli ka këshilluar për të pasur më shumë durim në këtë çështje. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja serbe “Danas”, e cila i referohet burimeve sekrete brenda qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.534Z

BE heq vizat për Moldavinë

Parlamenti Evropian pritet të nxjerrë një vendim për heqjen e vizave për moldavët në seancën plenare që do të zhvillojë këtë javë në Strasburg. Ky votim, në fakt duhet të bëhej sot por është shtyrë për të enjten pas rekomandimit të komitetit të Parlamentit Evropian për liri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.697Z

KE pergjigje negative per integrimin ne BE

29/10/2010Statusi i vendit kandidat Komisioni Evropian do te jape opinion negativ per nisjen e bisedimeve me Shqiperine per anetaresim ne familjen evropiane. Sipas ketij organizmi Shqiperia eshte perfshire nga krimi dhe korrupsioni. Ndryshe nga Shqiperia Komisioni Evropian pritet te nise bisedimet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.634Z

Të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor i takojnë BE-së

Nga Express më 05 prill 2011 në ora 20:10 Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fyle, tha se deklarata që BE është e lodhur dhe heziton që të pranojë anëtarë të tjerë, janë të pavërteta dhe shtoi se ato duhet të luftohen së bashku “nëpërmjet reformave që s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama