Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimin +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.971Z

Siria sulmon Bashkimin Evropian

Ministri i Jashtëm sirian, Walid Muallem ka sulmuar Bashkimin Evropian për zgjatjen e sanksioneve ndaj vendit të tij. Duke folur në televizionin publik sirian, Muallem ka kritikuar në vecanti Francën për “politikën pushtuese” të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.119Z

Kroatet pro futjes se vendit ne Bashkimin Evropian

Kroacia ka hedhur nje hap te madh perpara drejt antaresimit ne Bashkimin Evropian. Nderkohe qe jane numeruar thuajse te gjitha votat rezulton se referendumi mbi antaresimin ka marre mbeshtetje nga 66 per qind e pjesemarresve. Perkrahesit e antaresimit ne BE shpresojne se ekonomia e vendit mund te pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.997Z

Kroacia drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian

Kroacia ka bërë sot një hap tjetër të sigurt drejt anëtarësimit me të drejta të plota në Bashkimin Evropian, pasi iu dha drita jeshile nga Brukseli që ti bashkohet grupit prej 27 shteteve në vitin 2013. Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, ka thënë se Kroacia i ka kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.331Z

Obama thirrje britanikëve: Qëndroni në Bashkimin Evropian

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës u ka bërë thirrje britanikëve të qëndrojnë në Bashkimin Evropian për të kontribuuar në luftën e madhe ndërkombëtare kundër terrorizmit. Obama mbërriti mbrëmë pas mesnate në Londër pas përfundimit të vizitës në Arabinë Saudite.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.734Z

Serbia nje hap me prane anetaresimit ne Bashkimin Evropian

Bashkimi Evropian tha se hyrja e Serbise ne Marreveshjen e Stabilizim-Asocimit do te ishte ne dobi te te dyja paleve. Gjate debatit te sotem ne nje sesion te Parlamentit Evropian per marreveshjen e Asocim-Stabilizimit me Serbine Komisioneri i Bashkimit Evropian per Zgjerimin Stefan Fyle deklaroi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.459Z

Shqipëria nënshkruan MSA-në me Bashkimin Evropian

Megjithëse vendi ka tetë vite që është përfshirë në procesin e anëtarësimit, shumica nuk njeh kostot Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe BE-së, që sot kalojnë në një stad tjetër. "Lëvizje e lirë njerëzish dhe mallrash" Nga sot, Shqipëria dhe Bashkimi Evropian kanë një kont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Grup shkencor për integrimin në Bashkimin Evropian

Rektori Kule emëron pedagogë të diplomuar jashtë Rektori i Universitetit t Tirans, prof. dr. Dhori Kule, ka prezantuar dje grupin e ri krkimor q krijohet n Institutin e Studimeve Evropiane dhe q do t shrbej n proceset integruese t vendit ton n Bashkimin Evropian. “Dua t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama