Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimin +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.734Z

Serbia nje hap me prane anetaresimit ne Bashkimin Evropian

Bashkimi Evropian tha se hyrja e Serbise ne Marreveshjen e Stabilizim-Asocimit do te ishte ne dobi te te dyja paleve. Gjate debatit te sotem ne nje sesion te Parlamentit Evropian per marreveshjen e Asocim-Stabilizimit me Serbine Komisioneri i Bashkimit Evropian per Zgjerimin Stefan Fyle deklaroi s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.459Z

Shqipëria nënshkruan MSA-në me Bashkimin Evropian

Megjithëse vendi ka tetë vite që është përfshirë në procesin e anëtarësimit, shumica nuk njeh kostot Marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe BE-së, që sot kalojnë në një stad tjetër. "Lëvizje e lirë njerëzish dhe mallrash" Nga sot, Shqipëria dhe Bashkimi Evropian kanë një kont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Grup shkencor për integrimin në Bashkimin Evropian

Rektori Kule emëron pedagogë të diplomuar jashtë Rektori i Universitetit t Tirans, prof. dr. Dhori Kule, ka prezantuar dje grupin e ri krkimor q krijohet n Institutin e Studimeve Evropiane dhe q do t shrbej n proceset integruese t vendit ton n Bashkimin Evropian. “Dua t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.520Z

Çeki, bie qeveria që kryesonte Bashkimin Evropian

Nga RFE/ALSATQeveria e qendrës së djathtë në Çeki ka humbur votën e besimit në parlament dhe duhet të japë dorëheqjen. Kjo është goditje për kryeministrin, Mirek Topolanek, ndërsa vendi është në gjysmën e presidencës së radhës së Bashkimit Evropian. Kjo ishte kryesia e parë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.857Z

Feith: E ardhmja e Kosoves ne Bashkimin Evropian

Perfaqesuesi i posacem i Bashkimit Evropian ne Kosoves, Piter Feith, ka deklaruar dje se e ardhmja e Kosoves, si pjese e rajonit te Ballkanit Perendimor, eshte ne Bashkimin Evropian. Deklarata e tij eshte bere ne nje takim me median ne Berlin, me rastin e pjesemarrjes se tij ne konferencen e mbajtur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.569Z

Austria mbështet proceset integruese të Kosovës në Bashkimin Evropian

Për Kosovën prioritet mbetet zhvillimi ekonomik, integrimi evropian, si dhe fuqizimi i sundimit të ligjit me qëllim të ngritjes së besimit të qytetarëve në drejtësi dhe tërheqjes së investitorëve, ka thënë zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi gjatë një takimi me ambasadorin e Aust

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.726Z

Standardet e azilit në Bashkimin Evropian

Azilkërkuesit në Bashkimin Evropian kanë të drejtë të trajtohen në mënyrë dinjitoze, por rregullat e përbashkëta të bllokut nuk praktikohen njësoj. Sistemi është reformuar vitet e fundit dhe është si vijon: Rregullat për azil të BE-së specifikojnë kushtet minimale për azilkër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama