Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian +Catherine

Total: 1275
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.419Z

Thaçi dhe Daçiç takohen sot në Bruksel, në fokus zgjedhjet lokale

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut serb, Ivica Daçiç. Sipas zëdhënëses së kryediplomates evropiane Catherine Ashton,  Maja Kocijançiç, në fokus të këtij takimi sërish do të jenë zgjedhjet e 3 nëntorit. Dy kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.656Z

Serwer: Serbia larg BE-së – një dekadë

Mesazhet e sekretares amerikane të shtetit, Hillary Clinton, dhe të shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, se normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës dhe vazhdimi i dialogut mes tyre nuk nënkuptojnë se Serbia duhet të njohë Kosovën, j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.764Z

Ashton: Dialogu Kosovë-Serbi në dorë të dy vendeve

LUKSEMBURG- Pas konferencës së përbashkët të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian në një deklaratë për shtyp përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Baronesha Cathe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.311Z

Ashton: Kosova është një kusht për Serbinë

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ua ka tërhequr vërejtjen zyrtarëve më të lartë të Serbisë, se bashkëpunimi i mëtejshëm në Tribunalin e Hagës është kusht themelor për integrimin e këtij shteti në BE. Po ashtu ajo ka thënë se Kosova ka ardhm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.311Z

Ashton:Kosova është një kusht për Serbinë

Shefja e politikës së jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ua ka tërhequr vërejtjen zyrtarëve më të lartë të Serbisë, se bashkëpunimi i mëtejshëm në Tribunalin e Hagës është kusht themelor për integrimin e këtij shteti në BE. Po ashtu ajo ka thënë se Kosova ka ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.347Z

PE, debat për Shqipërinë

Në Parlamentin Evropian zhvillohet një debat midis deputetëve dhe përfaqësueses së lartë të BE-së Catherine Ashton për Shqipërinë. Pritet që të votohet edhe një rezolutë. Nikolaos Chountis, nga e Majta e Bashkuar Evropiane, ka marrë pjesë në përgatitjen e projektrezo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.402Z

Ashton vizitë 2-ditore në Ukrainë

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, nis sot vizitën dy ditore në Kiev të Ukrainës, ku do të diskutojë me zyrtarët e përkohshëm të këtj vendi për krizën politike dhe për masat për stabilizimin e ekonomisë. Presidenti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama