Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian +Catherine

Total: 1275
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.077Z

Catherine Ashton: Shqipëria progres të jashtëzakonshëm për marrjen e statusit kandidat

27-09-2012 / Gazeta 55 Ministri i Jashtëm, Edmond Panariti takon znj. Catherine Ashton, përfaqësuese e Lartë e Politikës së Jashtme dhe e Sigurisë në BENë bisedën që zhvilloi me Përfaqësuesen e Lartë për Politikën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.005Z

Kryediplomatja e BE, Catherine Ashton viziton Egjiptin

Kryediplomatja e Bashkimit Evropian i ka bërë thirrje qeverisë së Egjiptit të bisedojë me Vëllazërinë Myslimane ndërkohë që ajo po përpiqet të ndërmjetësojë arritjen e një zgjidhje për krizën politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

Fule: Kosova ka dëshmuar vizionin e saj evropian

(E plotësuar) Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka filluar sot pasdite vizitën zyrtare në Bruksel, me ç’rast edhe ka takuar Komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Stefan Fule.Në takim sipas Zyrës për informim të Qeverisë, është diskutuar për zhvillimet aktuale në Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.996Z

Ashton: Kriza po vë në rrezik përparimin e mëtejshëm drejt BENga BBCPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit evropian për Politikë të jashtme, Catherine Ashton viziton Kosovën, në ndalesën e tretë dhe të fundit në turneun e saj të parë në Ballkan. Zonja Ca

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Ashton: Kriza po vë në rrezik përparimin e mëtejshëm drejt BENga BBCPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit evropian për Politikë të jashtme, Catherine Ashton viziton Kosovën, në ndalesën e tretë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

Presion evropian ndaj Rusisë

Gjatë mbledhjes së mbajtur të mërkurën në Strasbourg, Parlamenti Evropian ka kërkuar organizimin e “zgjedhjeve të lira dhe të rregullta” në Rusi, për shkak të numrit të madh të parregullsive që shënuan zgjedhjet e 4 dhjetorit. Përmes një rezolute joobliguese, të miratuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.958Z

Kush janë kandidatët për të zëvendësuar Catherine Ashtonin?

Diplomatët e lartë të Italisë dhe Polonisë po konkurrojnë për postin e lartë të shefit të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian. Italia sot zyrtarisht e ka nominuar ministren e jashtme, Federica Mogherini, ndërsa Polonia ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.364Z

Belgjika merr presidencën e radhës të Bashkimi Evropian

Kryesimi belg, Yves Leterme, i cili do të jetë kryeministër i Belgjikës deri në formimin e qeverisë së re në tetor, ka pesë prioritete, ndërmjet të cilave më të rëndësishmet janë forcimi i institucioneve evropiane në pajtim me Marrëveshjen e Lisbonës dhe strategjia për daljen ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama