Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkimit +Evropian +Catherine

Total: 1275
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.996Z

Ashton: Kriza po vë në rrezik përparimin e mëtejshëm drejt BENga BBCPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit evropian për Politikë të jashtme, Catherine Ashton viziton Kosovën, në ndalesën e tretë dhe të fundit në turneun e saj të parë në Ballkan. Zonja Ca

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Ashton: Kriza po vë në rrezik përparimin e mëtejshëm drejt BENga BBCPërfaqësuesja e lartë e Bashkimit evropian për Politikë të jashtme, Catherine Ashton viziton Kosovën, në ndalesën e tretë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

Presion evropian ndaj Rusisë

Gjatë mbledhjes së mbajtur të mërkurën në Strasbourg, Parlamenti Evropian ka kërkuar organizimin e “zgjedhjeve të lira dhe të rregullta” në Rusi, për shkak të numrit të madh të parregullsive që shënuan zgjedhjet e 4 dhjetorit. Përmes një rezolute joobliguese, të miratuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.958Z

Kush janë kandidatët për të zëvendësuar Catherine Ashtonin?

Diplomatët e lartë të Italisë dhe Polonisë po konkurrojnë për postin e lartë të shefit të politikës së jashtme të Bashkimit Evropian. Italia sot zyrtarisht e ka nominuar ministren e jashtme, Federica Mogherini, ndërsa Polonia ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.364Z

Belgjika merr presidencën e radhës të Bashkimi Evropian

Kryesimi belg, Yves Leterme, i cili do të jetë kryeministër i Belgjikës deri në formimin e qeverisë së re në tetor, ka pesë prioritete, ndërmjet të cilave më të rëndësishmet janë forcimi i institucioneve evropiane në pajtim me Marrëveshjen e Lisbonës dhe strategjia për daljen ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.088Z

Takim Thaçi – Daçiq, ndërmjetëson Catherine Ashton

Në Bruksel sot më vonë gjatë ditës, pritet të mbahet një takim ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrit të Serbisë, Ivica Daçiq, në të cilin do të diskutohet për çështj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.347Z

Parlamenti Evropian diskuton sot për Kosovën e Shqipërinë

Në Parlamentin Evropian zhvillohet sot një debat midis deputetëve dhe përfaqësues së lartë të BE-së Catherine Ashton për Kosovën dhe Shqipërinë. Për të dy vendet do të votohet më 8 korrik nga një rezolutë. Nikolaos Chountis, nga e Majta e Bashkuar Evropiane, ka marrë pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.007Z

Catherine Ashton e BE-së takohet me liderin e rrëzuar Mohammed Morsi

Egjipt- Shefja e Jashtme e Bashkimit Evropian ka takuar Presidentin e rrëzuar të Egjiptit, Mohamed Morsi, thotë zëdhënësja e saj. Catherine Ashton vizitoi zotin Morsi të hënën në mbrëmje dhe ka mbajtur dy orë diskutime të thella me të. Vendi i takimit nuk është dhënë, por zoti Mors

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama