Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.650Z

Muca: Pse jemi kunder varreve murale

Varre murale per te kursyer token, por edhe per t'i bere balle situates, ne te cilen ndodhet kryeqyteti. Ky eshte projekti i Bashkise se Tiranes, por qe kundershtohet nga Komuniteti Mysliman, te cilet e shohin kete si nje rit te papercaktuar ne kuran. Per kryetarin e ketij komuniteti, Selim Muca pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.961Z

Strehimi bllokohen kredite per 1100 familje ne kryeqytet

e Marte 11 Nentor 20141211 pm p classwp-caption-text Mbledhja e djeshme e Keshillit BashkiakbrbrFamiljet ne nevoje qe kane aplikuar prane Bashkise Tirane per kredi te bute dhe banesa sociale duhet te presin mbledhjen e radhes se Keshillit Bashkiak per te vijuar me procedurat e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.864Z

Perplasjet politike pengojne investimet

Keshillat/ Qytetet vijojne te mbeten peng i keshillave bashkiake ku te djathtet dhe te majtet akuzojne njeri-tjetrin per vendime dhe projektbuxhete politike Kaos dhe debate ne keshillin bashkiak. Kjo ka qene atmosfera ne rishqyrtimin e buxhetit pas mos shpalljes se ligjshmerise nga ana e prefektit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.644Z

Olldashi: Sheshi "Skenderbej", jo punimeve pa leje

Rozeta Rapushi Qeveria nuk ka ndermend qe te lejoje punimet ne sheshin Skenderbej, pa u miratuar me pare plani ne Keshillin e Rregullimit te Territorit. Ministri i Transporteve dhe Puneve Publike, Sokol Olldashi, tha dje se ajo cka po ben kryetari i Bashkise se Tiranes ne shesh, eshte zbatimi i nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.571Z

Fier vijojne shkarkimet ne bashki

Mes te shkarkuarve te koheve te fundit rezulton edhe nenkryetari i bashkise krahu i djathte i Zeqos per shume kohe Kryebashkiaku deklaroi para mediave se ai kerkon qe ti jape nje nxitje punes ne institucionin qe drejton Ne Bashkine e Fierit vijon vala e shkarkimeve. Nje fakt te tille e ka deklar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.131Z

Buxheti, pse nuk levrohet fondi

Buxheti i bashkise se Tiranes nuk eshte miratuar, pasi deri tani nuk ka asnje shkrese zyrtare per te. Deklarata eshte bere nga prefekti i Qarkut te Tiranes Ruzhdi Keci, i cili eshte personi qe hedh firmen e fundit per miratimin ose jo, te buxhetit. Nje kompetence te tille ia mundeson ligji, por per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.379Z

Basha-Granof, mbeshtetje per Tiranen nga Fondi Amerikan Sonila Isaku

Permiresimi i klimes se biznesit, reduktimi i barres fiskale dhe fondi i garancive per te mbeshtetur te rinjte deri ne moshen 35 vjec kane qene thelbi i bisedes te zhvilluar mes kryebashkiakut Basha dhe anetareve te bordit te Fondit Shqiptaro-Amerikan te Ndermarrjeve i kryesuar nga Michael Granoff.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama