Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.379Z

Basha-Granof, mbeshtetje per Tiranen nga Fondi Amerikan Sonila Isaku

Permiresimi i klimes se biznesit, reduktimi i barres fiskale dhe fondi i garancive per te mbeshtetur te rinjte deri ne moshen 35 vjec kane qene thelbi i bisedes te zhvilluar mes kryebashkiakut Basha dhe anetareve te bordit te Fondit Shqiptaro-Amerikan te Ndermarrjeve i kryesuar nga Michael Granoff.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.450Z

Edvini e mbushi kupen sabotoi Diten e Flamurit duhet shkarkuar

30-11-2010 / Gazeta 55 PD kthen vemendjen tek shkelja e kushtetutes e konsumuar pardje nga kryetari i bashkise se Tiranes dhe kerkon shkarkimin e tij nga detyra nderkohe qe i ben thirrje prokurorise te nise ndaj tij ndjekjen penale Keshilltaret e Partise Demokratike ne bashkine e Tiranes kerko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.629Z

Trafiku ne kaos, banoret: Rama eshte cmendur

Eksperimentet e njepasnjeshme te bashkise se drejtuar nga kreu socialist kane deshtuar totalisht, por c'eshte me e keqja, po sjellin rremuje ne trafikun e Tiranes dhe per pasoje, reagime te ashpra te qytetareve. Tashme te gjithe drejtuesve te automjeteve u duhet te mesohen me ligjin e xhungles ne ze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.244Z

Basha Ulen 60 per qind taksat ne kryeqytet sot 5 vendime ne Keshillin Bashkiak

Sot mbledhja e keshillit drejt miratimit 5 vendime Diskutim per tenderin per segmentin Shkolla Teknologjike - qendra Kristal Pasditen e sotme Keshilli Bashkiak hap dyert per zhvillimin e te pares mbledhje pas konstituimit nga ku pritet miratimi i nje sere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.862Z

Basha Rama bllokon punet ndeshkon qytetaret me driteshkurtesine e tij

Transmetuar me 23032015 - 1337 Tirane 23 mars 2015 NOAal- Kryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha akuzoi qeverine se bllokon punet ne interes te qytetareve dhe se shperdoron parate e taksapaguesve ne projekte korruptive fasadashbr br Shperdorimi i fon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.927Z

Banesat sociale, tenderi kete muaj

Endrra e te pastreheve per te perfituar nga banesat sociale eshte shume prane realizimit. Bashkia e Tiranes ka njoftuar se tenderi per te perzgjedhur firmen qe do t'i beje keto ndertime ne zonen e Uzines se Autotraktoreve, do te zhvillohet ne muajin nentor te ketij viti. Ne kete menyre, sipas burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.383Z

Shpronesimet ndalin punimet e qendres

Sipas bashkise, institucionet perkatese duhet te shpejtojne me shpronesimet e banoreve te Unazes se Vogel Duket se projekti i transformimit te sheshit "Skenderbej" nuk po shkon "vaj", ashtu sic ishte parashikuar. Ndersa ishte publikuar se me 1 nentor do te vihej "tulla" e pare per shnderrimin e qend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama