Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkpunim

Total: 927
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.332Z

Vota e ndshkimit dhe nevoja pr bashkpunim

sht praktik e zakonshme q t bhen analiza pas zgjedhjeve pr t justifikuar humbjen e dikujt apo shpjeguar fitorene pals tjetr. Por zgjedhjet e 18 shkurtit jan nj rast q duhen analizuar mir dhe me hollsi. Tashm q do gj shte qart dhe balancat politike kan ndryshuar shtrohen dy pyetje q krkojn nj prgjigj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Bashkpunim PD-Fazli?

Nuk ka vonuar edhe reagimi i Partis Socialiste pas arrestimit nj dit m par t Damir Fazli n Bosnje. Nnkryetari i Grupit Parlamentar socialist, Erjon Brae u shpreh se sot sht nj dit e lumtur pr t gjith shqiptart, pasi sot n drit t diellit, n sy t do shqiptari, nuk sht m qeveria legjitime e Shqipris, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.421Z

Pyetje: Zoti Kryeminister, vendi juaj ka me te vertete force per te ndalur trafikun klandestin? Kryeministri Nano: Sigurisht qe ka nje force qe ne bashkpunim me partneret evropiane dhe ne radhe

Pyetje: Zoti Kryeminister, vendi juaj ka me te vertete force per te ndalur trafikun klandestin? Kryeministri Nano: Sigurisht qe ka nje force qe ne bashkpunim me partneret evropiane dhe ne radhe te pare me vendin tuaj,Italine, te ndaloje kete industri vrasese. Tani, jo vetem qe nuk ka me asnje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Ruli bashkpunim pr bizneset

Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli krkoi sot rritjen e bashkpunimit me pushtetin vendor pr regjistrimin e biznesit. Gjat analizs 6 mujore t Qendrs Kombtare pr Regjistrim, ministri Ruli i krkoi ksaj administrate intensifikimin e bashkpunimit me pushtetin vendor pr tt mundur q jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Pheniani i gatshm pr bashkpunim

Koreja e Veriut ka theksuar sot se sht pajtuar me SHBA-n q t bashkpunoj pr t zgjidhur ngecjen brthamore, duke shtuar kshtu shpresat pr deprtim, pas takimeve q zhvilluan kt jav zyrtart e dy shteteve n Phenian. Dy palt jan pajtuar q t bashkpunojn me njra-tjetrn n t ardhmen, pr t eliminuar dallimet ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.365Z

Berisha: Apel opozits pr bashkpunim

Kryeministri Sali Berisha ftoi opozitën që të bashkëpunojë në parlament dhe të heqë dorë nga ideja e fundit për të mos votuar asnjë ligj në seancat parlamentare. Duke folur në kuvend, kryeministri theksoi se vendimi i marrë nga PS një ditë më parë, e nxjerr këtë for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.095Z

KE: Bashkëpunim mes qeverisjes qendrore dhe lokale

Kshilli i Evrops i bn thirrje pushtetit qendror dhe atij lokal t bashkpunojn m shum me njri-tjetrin pr nj zhvillim m t mir t vendit. Deklarata shtnga Childerik Schaapveld, drejtor pr Institucionet Demokratike i Kshillit t Evrops, gjat prezantimit t nj projekti t KE-s dhe qeveris

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama