Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuara

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.100Z

Emiratet e Bashkuara Arabe njohin Kosoven

Emiratet e Bashkuara Arabe e njohen pavaresine e Kosoves, duke u bere shteti i pare arab qe e njeh Kosoven. Me kete njohje numri i shteteve qe pranojne pavaresine rritet ne 51. "Emiratet e Bashkuara Arabe shpallin se e njohin Kosoven si shtet te pavarur", ka njoftuar EAM, agjencia zyrtare e lajmeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.878Z

Ankara akuza Shteteve te Bashkuara

Thellimi i skandalit të korrupsionit në Turqi po tendos marrëdheniet me Shtetet e Bashkuara. Për Ankaranë, hetimi është një konspiracion ndërkombëtar dhe akuzon për përfshirjen edhe Uashingtonin. Mediat pro-qeveritare po faj&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.699Z

Vizita ne Emiratet e Bashkuara Arabe

Ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto në vijim të vizitës së tij në Emiratet e Bashkuara Arabe, është pritur nga homologu i tij, Sheikun Abdullah bin Zayed Al Nahayan. Gjatë këtij takimi ministri Haxhinasto vlerësoi rolin e Emirateve të Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.060Z

Emiratet e Bashkuara Arabe, mbështetje Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në një takim, një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe, i cili ka vizituar këto ditë Republikën e Kosovës. Gjatë takimit me delegacionin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.335Z

Honduras, Shtetet e Bashkuara vlerësojnë zgjedhjet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruan ditën e hënë se zgjedhjet e debatueshme në Honduras ishin një hap i rëndësishëm, por jo i mjaftueshëm në përpjekjet për të vendosur demokracinë. Zgjedhjet u zhvilluan pas pesë muajsh, kur gjatë kësaj kohe pati një grusht shteti ushtarak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.098Z

Emiratet e Bashkuara Arabe njohin Kosovën shtet

Nga E.Kaçorri Shkon në 51 numri i vendeve të çilët kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Emiratet e Bashkuara Arabe bëhen vendi i tretë që e njeh Kosovën pas Malit të Zi dhe Maqedonisë. Emiratet e Bashkuara Arabe janë aleat i SHBA-ve dhe kanë një kontingjent në forcën ndërkombëtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.894Z

Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Bjellorusisë

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian kanë kritikuar zgjedhjet parlamentare në Bjellorusi, në të cilat asnjë kandidat kundërshtar nuk fitoi ndonjë vend. Në këtë kronikë nga Uashingtoni, korrespodenti i Zërit të Amerikës Andre de Nesnera u hedh një vështrim marrëdhënieve mes Bje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama