Rezultate te kerkimit per termin: +Bashkuara

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.060Z

Emiratet e Bashkuara Arabe, mbështetje Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në një takim, një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe, i cili ka vizituar këto ditë Republikën e Kosovës. Gjatë takimit me delegacionin e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.335Z

Honduras, Shtetet e Bashkuara vlerësojnë zgjedhjet

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklaruan ditën e hënë se zgjedhjet e debatueshme në Honduras ishin një hap i rëndësishëm, por jo i mjaftueshëm në përpjekjet për të vendosur demokracinë. Zgjedhjet u zhvilluan pas pesë muajsh, kur gjatë kësaj kohe pati një grusht shteti ushtarak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.098Z

Emiratet e Bashkuara Arabe njohin Kosovën shtet

Nga E.Kaçorri Shkon në 51 numri i vendeve të çilët kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Emiratet e Bashkuara Arabe bëhen vendi i tretë që e njeh Kosovën pas Malit të Zi dhe Maqedonisë. Emiratet e Bashkuara Arabe janë aleat i SHBA-ve dhe kanë një kontingjent në forcën ndërkombëtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.894Z

Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Bjellorusisë

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian kanë kritikuar zgjedhjet parlamentare në Bjellorusi, në të cilat asnjë kandidat kundërshtar nuk fitoi ndonjë vend. Në këtë kronikë nga Uashingtoni, korrespodenti i Zërit të Amerikës Andre de Nesnera u hedh një vështrim marrëdhënieve mes Bje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.459Z

Haiti, Kombet e Bashkuara kërkojnë përforcime

Kombet e Bashkuara kërkojnë përforcime për përballimin e katastrofës në Haiti. Shefi aktual i misionit humanitar të OKB në ishull, Edmond Mulet, tha se ka nevojë për më shumë personel dhe për shumë mjete transporti. Mulet drejton qysh prej rënies së tërmetit më shumë se 12 mijë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.006Z

Papa Benedikt fjalim ne Kombet e Bashkuara

Papa Benedikti XVI, vizitoi dje Nju-Jorkun dhe ndalesa e tij e pare e tij ishte selia e Kombeve te Bashkuara, ku foli perpara Asamblese se Pergjithshme te kesaj organizate. Papa gjithashtu u takua me Sekretarin e Pergjithshem dhe do te kete mundesi te pershendes stafin e Kombeve te Bashkuara. Vizita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.147Z

Maradona, kandidat i Emirateve të Bashkuara Arabe

Diego Maradona është kandidat për postin e selektorit të Emirateve të Bashkuara Arabe.Yousuf Al Serkal, kryetari i Federatës së Futbollit të Emirateve të Bashkuara Arabe është cituar të hënën nga mediat lokale duke thënë se argjentinasi është njëri prej tre kandidatëve. Muajin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama