Rezultate te kerkimit per termin: +Bashs

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.113Z

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim

Kryeministri Edi Rama shpreh gadishmrin pr tu takuar me Kryetarin e Partis Demokratike Lulzim Basha n lidhje me reformn territoriale. Prmes nj letre drejtuar kreut t opozits, Rama shprehet se sht i gatshm pr t diskutuar me Bashn mbi shqetsimet n lidhje me reformn territoriale. “Lejomni tju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Imuniteti i Bashs sot n Kuvend

Kuvendi pritet t kaloj sot pr votim raportin e Kshillit pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, pr heqjen e imunitetit t Ministrit t Jashtm, Lulzim Basha. Raporti pr Bashn u miratua unanimisht nga t dyja kampet politike n datn 21 dhjetor, pas krkess s ish-Kryeprokurorit Theodhori Sollaku pr hetim n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Albatros, shansi i humbur i Bashs

T gjith e din se interpelancat parlamentare jan nj instrument ligjor q prfaqsuesit e popullit ushtrojn n emr t qytetarve, pr t kontrolluar dhe monitoruar qeverin. Megjithat jo gjithmon interpelancat me kryeministrin jan t bazuara n kt sens ligjor apo kushtetues. N shum raste ato shfrytzohen nga ana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Kuvendi i heq imunitetin Lulzim Bashs

Kuvendi i ka hequr imunitetin Ministrit Lulzim Basha duke i hapur rrugn ndjekjes s tij penale pr rrugn Durrs-Kuks. 107 vota pro dhe vetm 12 kundr shrbyen pr ti hequr imunitetin ish-Ministrit t Transporteve, pas akuzaves t ish Kryeprokurorit Theodhori Sollaku pr abuzime me tenderin e rrugs Durrs-Kuks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Balla denoncon mafien

Deputeti socialist Taulant Balla, ka denoncuar n Kuvend, kompanit e biznesmenit boshnjak Domir Fazlli. Duke prezantuar para kolegve t tij, Balla paraqiti dokumente, sipas t cilave kompani Crown Acquisitions, ka pastruar para n Shqipri. "Me kto copa letra jan fshir dhe jan lar 1.75 milion para, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Basha n Kshillin e Imunitetit: Jam gati t hetohem

Kshilli i Imunitetit dhe Mandateve u mblodh paraditen e sotme pr t marr n shqyrtim krkesn e Prokurorit t Prgjithshm pr heqjen e imunitetit t deputetit Lulzim Basha. N punimet e Kshillit ka marr pjes edhe vet Ministri Basha. Ai ka deklaruar se sht gati t hetohet pasi n asnj rast nuk ka abuzuar me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.463Z

Festat e fundvitit, Basha: Biznesi të mos rrisë çmimet

Prej vitesh për festat e fundvitit kryeqytetasit kanë marrë si dhuratë nga tregtarët edhe rritjen e çmimeve të produkteve ushqimore, një praktikë që bashkia e Tiranës vendos ti japë fund me masa ndëshkuese.   Në një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama