Rezultate te kerkimit per termin: +Baza +Ajrore

Total: 725
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.621Z

Baza Ajrore e Kuçovës mbush 55 vjeç të krijimit të saj

KUçOVE - Baza Ajrore e Kuçovës ka festuar 55-vjetorin e ngritjes së saj. Kjo bazë ka filluar aktivitetin e saj ushtarak në vitin 1955, pas 3 vjet punimesh, duke qenë një prej bazave më të mëdha në shkallë vendi. Ajo ka mbajtur në pistën e saj rreth 200 avionë të markave të ndryshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.892Z

Pakistan, sulmohet baza e forcave ajrore

Zyrtarë pakistanezë thanë se disa militantë kanë sulmuar një bazë të forcave ajrore ku ruhen avionë ushtarakë, në veriperëndim të Pakistanit, duke shkaktuar një betejë të ashpër me forcat e sigurisë. Zyrtar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.889Z

Pakistan sulmohet baza ajrore

Persona të armatosur kanë sulmuar një bazë ushtarake ajrore pakistaneze dhe janë përfshirë në një shkëmbim zjarri me forcat e sigurisë, thonë zyrtarët. Militantët sulmuan në orët e para të së enjtes ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.347Z

SHBA, rrethohet baza ajrore e Air Force One, të shtëna me armë zjarri

Një alarm ka ndodhur në bazën ajrore të aeroplanit të Presidentit të SHBA "Air Force One", pasi raportohet se një person po qëllon me armë zjarri. Mediat e huaja shkruajnë se në zonë ndodhet një "qitës aktiv". Forca të shumta policie kanë rrethuar bazën ajrore. Nuk ka informacione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.980Z

Sulmohet nga kamikazët baza amerikane

Gazeta ShqipAfganistan Zyrtarët afganë thanë se autorë sulmesh vetëvrasëse sulmuan dje në mëngjes një bazë të forcave ajrore amerikane dhe të NATO-s në pjesën lindore të vendit. Zyrtarët thanë se sulmuesit aktivizuan dy makina plot me eksploziv jashtë hyrjes së aeroportit, në Xha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.498Z

Mbyllet baza ajrore e NATO-s

Parlamenti i Kirgizisë e ka caktuar datën e mbylljes së Qendrës Tranzitore të NATO-s në Aeroportin ndërkombëtar në Manas, afër kryeqytetit Bishkek. Ligjvënësit kanë votuar sot për përfundimin e marrëveshjes ndërmje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.915Z

Kirgistani mbyll bazën ajrore amerikane

Manas - Kirgistastani ka mbyllur bazën ajrore strategjike amerikane në Manas. Vendimi është marrë në mënyrë unanime nga parlamentarët kirgiz. Manas është baza e fundit e forcave amerikane në Azinë Qendrore dhe me rëndësi për furnizimin e trupave aleate në Afganistan. Vendimi nga Bis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama