Rezultate te kerkimit per termin: +Baza +Ajrore

Total: 725
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.506Z

Turqia mohon marreveshjen per bazat ajrore

brbrTurqia ka mohuar deklaratat e bera nga zyrtaret amerikane se ajo u ka lejuar Shteteve te Bashkuara akses ne bazat e saj ajrore per te sulmuar militantet e Shtetit Islamik ne Siri Nje zyrtar i qeverise ka thene se nuk ka marreveshje per perdorimin e bazes ajrore Incirlik nga SHBA-jaNegociatat ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.225Z

SHBA, plane për të mbyllur 12 baza në Evropë

Shtetet e Bashkuara thanë se do të mbyllin më shumë se 12 baza në Evropë, një masë që Departamenti i Mbrojtjes thotë se do të kursejë 500 milionë dollarë në vit kur të zbatohet plotësisht, pa ndikuar në aftësinë ushtarake për t'u përgjigjur në mbarë Evropën. Lista e bazave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.662Z

Pakistan,16 të vrarë nga sulmet ajrore

Të paktën 16 militantë janë vrarë gjatë sulmeve ajrore amerikane në Pakistan, në rajonet fisnore afër kufirit me Afganistanin Nga një sulm me aeroplan pa ekuipazh u vranë të paktën nëntë militantë, në fshatin Mosaki në rajonin e Vaziristanit Verior. Nga ana tjetër, aeroplanët e f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.031Z

Konflikti në Siri, ISIS merr nën kontroll bazën ajrore

Luftëtarët e grupit islamik ISIS kanë marrë nën kontroll bazën ajrore, që është kyçe për qeverinë siriane. Baza ajrore e Tabqa ishte e fundit që kishte mbetur në duart e qeverisë së Bashar al Assad në provincën e Raqqa. Televizioni shtetëror sirian ka konfirmuar se forcat qeverit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.113Z

Turqi, mbyllet baza ushtarake e NATO-s, ka armë bërthamore

Konsullata amerikane në Turqi ka njoftuar se baza ajrore ushtarake e NATO-s në pjesën Jugore të vendit është mbyllur për shkak të trazirave në vend. Mediat e huaja raportojnë se baza e NATO-s në Inçirlik ruan armë bërthamore dhe autoritetet kanë ndërprerë energjinë elektrike si ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.566Z

SHBA kalben Forcat Ajrore

Forcat ajrore amerikane kanë shkarkuar nëntë komandantë të nivelit të mesëm të armëve bërthamore dhe do të aplikojnë ndëshkime disiplinore ndaj shumë të tjerëve për shkak të një skandali lidhur me perf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.282Z

Lufta ndaj ISIS, Turqia mohonmarrëveshjen për bazat ajrore

Të tjera rreth shkrimit Turqia jep bazën ajrore për SHBASHBA: Situata në Kobane, e rrezikshme Turqia ka mohuar deklaratat e bëra nga zyrtarët amerikanë se ajo u ka lejuar Shteteve të Bashkuara qasjen në bazat e sa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama