Rezultate te kerkimit per termin: +Baza +Ajrore

Total: 725
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.565Z

Al Nusra Goditni shtetet e koalicionit

brbrGrupi militant Al Nusra ne Siri e cileson fushaten e sulmeve ajrore te SHBA-se dhe aleateve si lufte kunder islamit Ekstremistet qe kane lidhje me Al Kaeden permes nje komunikate te shperndare ne internet u bejne thirrje gjithe xhihadisteve neper bote qe te shenjestrojne me sulme vendet perendim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.818Z

Topi ne Gjader Do te kalojme me sukses situaten emergjente

Presidenti i Republikes se Shqiperise Bamir Topi ka inspektuar Bazen Ajrore ne Gjader ku po operojne Forcat Ajrore Shqiptare si edhe ato greke e turke per tiu ardhur ne ndihme banoreve te permbytur nga zona e Shkodres. Topi eshte takuar nga afer me efektivat shqiptare por edhe ata te NATO-s. Nga Q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Turqia dhe dorzimi Milosheviit

(Botohen per here te pare) Kosova shpalli pavarsin dhe sovranitetin e saj. Ky akt ishte krejtsisht i natyrshm dhe i pritshm. Lidert e Kosovs me nj gjakftohtsi t admirushme, me datn 18 t ktij muaji realizuan t gjitha procedurat zyrtare pr shpalljen e pavarsis. Zoti Hashim Thaci ,ish nj nga udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.920Z

Ekipet gjermane do te drejtojne avionet zbulues AWACS

Ato jane syte fluturues te aleances ushtarake NATO avionet zbulues AWACS. Ata jane avione te pershtatur Boeing 707 me nje shtese antenash karakteristike per to ne forme kerpudhe. 17 te tille jane stacionuar ne Geilenkirchen te Gjermanise perendimore. Me shumicen derrmuese parlamenti gjerman Bundest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.588Z

Britani, të shtëna në një bazë amerikane, arrestohet agresori

Policia britanike thotë se ka arrestuar një person pas shqetësimit në një bazë ajrore angleze, që shfrytëzohet nga Forca Ajrore e Shteteve të Bashkuara. Policia në qytetin Sufolk tha se personeli amerikan kishte shtënë gjatë një incidenti të sotëm në bazën ajrore para se personi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.022Z

Bombarduesit rusë pranë hapësirës ajore britanike, reagon Londra

Bombarduesit rusë pranë hapësirës ajore britanike, reagon Londra Ministria britanike e Mbrojtjes ka njoftuar se ka dërguar dy avionë Typhoons të Forcave Ajrore për të paralajmëruar dy bombardues rusë të cilët i ishin drejtuar hapë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.827Z

SHBA dislokojnë avionë F-16 në Turqi

Misioni amerikan në NATO tha se ka dislokuar aeroplanë luftarakë F-16 në një bazë ajrore turke, ndërkohë që vazhdojnë sulmet ajrore të koalicionit kundër militantëve Shtetit Islamik në Irak dhe Siri. Ankaraja e hapi bazën e Inçirlikut për operacionet luftarake kundër ISIS-it muaji

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama